Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

San Martino - Passo Rolle

San Martino - Passo Rolle

(1379 – 2654 m. n. m.)
Na jihozápadě Dolomit se ve výšce 1467 metrů nad mořem rozkládá městečko San Martino di Castrozza. Zdejší rozeklané štíty, které městečko obklopují, patří do horské skupiny Pale. Lyžuje se na pláních mezi vrcholy Alpe Tognola, Punta Ces a v průsmyku Passo Rolle v nadmořské výšce 1984 metrů.  Během lyžování se můžete kochat úžasnými scenériemi Dolomit a majestátní dominantou masívu Pale di San Martino. Poměrně vysoká nadmořská výška zde zaručuje kvalitní sněhovou pokrývku od prosince do konce dubna. San Martino je známé svým vysokým počtem slunečných dnů, což jen přispívá k jeho oblíbenosti.

Hlavním lyžařským areálem je Alpe Tognola nabízející 41 km převážně středně náročných sjezdovek. Z městečka San Martino vás tam vyveze moderní kabinková nebo sedačková lanovka. Menší areál Passo Rolle nabízí jen 15 km sjezdovek, ale díky pestrosti tratí a kvalitnímu povrchu se stal vyhledávaným a oblíbeným střediskem. Kabinkovou lanovkou se dostanete i na vrchol Col Verde, kde jsou připraveny další 4 km tratí a cvičné svahy, nebo pod vrchol Rosetta ve výšce 2743 metrů nad mořem. Celkově tato oblast tedy nabízí 60 km sjezdovek, z nichž je 22 modrých, 14 červených a 5 černých. Přeprava lyžařů na svazích je zajištěna 7 vleky, 3 kabinkovými a 14 sedačkovými lanovkami s přepravní kapacitou 31 tisíc osob za hodinu. Jelikož se středisko nachází stranou od lokalit s masovou turistikou, nesetkáte se zde s žádnými frontami ani čekacími dobami na vleky či lanovky.

Na své si zde přijdou rovněž vyznavači snowboardingu, skialpinismu a extrémního lyžování. Funparky s překážkami, skoky a raily jsou v areálech Alpe Tognola a Passo Rolle. V okolí je rovněž přes 40 km upravovaných běžeckých tras. Široká nabídka většinou nadstandardního ubytování na vás čeká v městečku San Martino di Castrozza. Nevýhodou je pouze to, že se hotely a apartmány nenachází v pěším dosahu od sjezdovek, musíte proto využít služeb skibusu. Oblast je od Prahy vzdálená 760 km.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do OMÁNU

Poznejte s OMÁN - tajemnou zemi pevností, hradů, rozeklaných hor a pouští, Zemi zelených oáz, bílých písečných pláží a vůní Orientu. S českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA