Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Val di Fiemme

Val di Fiemme

(860 – 2388 m. n. m.)
Val di Fiemme, jenž je často nazýváno „branou Dolomit“ se nachází ve Fleimstálských Alpách a stalo se jednou z nejvyhledávanějších a nejoblíbenějších lyžařských destinací v Itálii. Údolí se rozkládá podél říčky Avísio a je obklopeno hned několika masívy, které dosahují výšek kolem 3000 metrů. Nejvíce dominantní je severní masív Latemaru měřící 2842 metrů nad mořem. V zimním období se do údolí nevydávejte bez sněhových řetězů, protože cesta, která sem vede je plná nebezpečných serpentin. V údolí jsou rozeseta městečka Cavalese, Tésero a Predazzo, nabízející nepřeberné množství nejrůznějších ubytovacích kapacit. Centrem turistického ruchu je však bezesporu Cavalese, které si oblíbila zejména ruská klientela. Najdete zde hotely levné i ty nejdražší, poskytující veškerý komfort pro náročnější zákazníky. Cavalese je také bohužel spojeno s tragickou událostí z roku 1998, kdy se zde americká stíhačka snažila podletět lanovku, přesekla však její lana a o život tak přišlo 20 lidí. Nová lanovka byla následně vystavěna na říčkou Avísio.

Lyžařský areál se stal oblíbeným především pro své perfektně upravené sjezdovky, množství slunečných dnů a krásnou okolní přírodu. Celkově je zde lyžařům k dispozici 106 km sjezdovek, z toho 41 je modrých, 40 červených a 14 černých. Přeprava lyžařů je zajištěna 10 vleky, 28 sedačkovými a 7 kabinkovými lanovkami s přepravní kapacitou 73 500 osob za hodinu. Zdejší přepravní zařízení jsou jedny z nejmodernějších v Evropě. Terény byly přizpůsobeny všem skupinám lyžařů, vyřádí se zde rodiny s malými dětmi, zkušenější dospělí i profesionální lyžaři. Je zde poměrně velké procento náročných sjezdovek, což v Itálii není obvyklé. Lyžovat je možné v oblasti Alpe Cermis, kde se nachází 25 km tratí nejrůznějších délek a náročností, nově zde byla vybudovaná trať Olympia III. navazující na tratě Olympia I. a II. Hlavním lyžařským areálem je Ski Center Latemar ležící mezi stanicemi Pampeago-Oberegen-Predazzo. Dohromady je zde 40 km sjezdovek převážně střední náročnosti. Zdejší sjezdovky jsou pravidelně upravovány a v případě potřeby i uměle dosněžovány technickým sněhem. Hledači adrenalinových zážitků mohou zkusit sjezd z vrcholu Pala di Santa, který měří 2700 metrů. Do údolí Obereggen pak vede ještě další červená trať.

Val di Fiemme je rovněž rájem pro milovníky snowboardingu. Snowboardové speciálky najdete téměř v každém areálu a poskytují kvalitní vybavení s množstvím nejrůznějších překážek a skoků. Ti, kteří upřednostňují běžecké lyžování před tím sjezdovým, se mohou zúčastnit proslulého závodu Marcialonga, což je běh na 70 km vedoucí podél toku Avisía údolími Val di Fiemme a Val di Fassa. Závod vede ze severovýchodně položené Moeny přes Predazzo až do Cavalese a kolem tratě se tak nabízí úchvatná podívaná na krásnou krajinu. Závody se konají vždy poslední lednovou neděli. Kromě lyžování si zde návštěvníci mohou vyzkoušet celou řadu dalších sportů, jako například sáňkování, bruslení, plavání v bazénu, paragliding, jízdu na sněžných skútrech, výlet na sněžnicích a mnoho dalších. Oblast Val di Fiemme se stala vyhledávanou zejména českými lyžaři, a to proto, že není příliš vzdálená a také jsou zde výhodné cenové podmínky. Ve své nabídce ji tak má většina českých cestovních kanceláří, které se specializují na zimní dovolenou. Oblast je od Prahy vzdálená 705 km.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2019

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA