Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Monte Bondone

Monte Bondone

(1184 – 2090 m. n. m.)
Malé lyžařské středisko Monte Bondone se nachází v italských Dolomitech, v údolí Val di Sole. Je velmi dobře dostupné z brennenské dálnice a stalo se ideální lokalitou pro rodinnou dovolenou, pro soustředění lyžařských klubů a pro všechny milovníky zimních sportů. Ve středisku dochází k rozsáhlé modernizaci a rozvoji. Místní lyžařské terény jsou vhodné pro všechny typy lyžařů, především však pro začínající a mírně pokročilé lyžaře. Na své si zde ale přijdou i skuteční profesionálové. Nezapomenutelná je především sjezdovka „Gran Pista“, která získala v letech 2003 a 2004 ocenění „Nejlepší sjezdová trať v regionu Trentino“. Dlouhá je 3,5 km a její sklon dosahuje 38 %. Vede z vrcholu Palon tyčící se do výšky 2090 metrů nad mořem. Průměrně 33 metrů široké sjezdovky mají rozmanitý terén a můžete se z nich kochat překrásnou okolní krajinou a úchvatným panoramatem horského masivu Dolomiti di Brenta. Centrem oblasti je městečko Vaneze (1300 m) a Vason (1650 m).

Celkově má areál k dispozici 21 km sjezdových tratí, z čehož 7 je modrých, 12 červených a 2 černé. Přepravu lyžařů na svazích zajišťuje 5 vleků,jedna sedačková lanovka a supermoderní lanovka Rocce Rosse dlouhá 2 320 m, vybavená 4místnými zakrytými sedačkami. Se svými 809 metry je lanovkou s nejvyšším převýšením v Evropě. Všechny stávající přepravní zařízení jsou pohodlná a zajišťují dostatečný komfort. Dohromady jejich přepravní kapacita dosahuje 6700 osob za hodinu. Zdejší tratě jsou pravidelně upravovány a také je zajištěno stoprocentní pokrytí areálu systémem umělého zasněžování. V Monte Bondone je tak garantována kvalitní sněhová pokrývka po celou zimní sezónu až do pozdního jara.

Areál se pyšní také dobře vybaveným snowparkem se superpipe, U-rampou, skoky a raily. Pro nejmenší návštěvníky je zde připraven pojízdný koberec a lyžařská školka se školenými instruktory. Využít zde můžete služeb skiservisu, půjčovny lyžařského a snowboardového vybavení nebo úschovny batožin. Ubytovací kapacity jsou umístěny přímo na svahu nebo nedaleko lyžařských terénů. Jejich ceny však patří mezi nejvyšší v oblasti. Lyžařské středisko Monte Bondone je od Prahy vzdáleno 735 km.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2019

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA