Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Folgarida - Marilleva

Folgarida - Marilleva

(900 – 2180 m. n. m.)
Navzájem propojená lyžařská střediska Folgarida - Marilleva se rozkládají v údolí Val di Sole nedaleko známého areálu Madonna di Campiglio, kam je možné se dostat také bez nutnosti sundat lyže z nohou. Se skipasem Superskirama můžete lyžovat ve všech střediscích bez nutnosti přejíždění autem či skibusem.  Střediska leží na úpatí masívu Presanella, asi 50 km západně od Bolzana. Městečko Marilleva je lanovkou spojeno Marillevou 1400, ze které vedou vleky do Folgaridy. Folgarida leží ve výšce 1300 metrů nad mořem na konci Val di Sole směrem na Madonnu di Campiglio.

Lyžařům je zde k dispozici 50 km sjezdových tratí, z toho 18 je modrých, 8 červených a 4 černé. O přepravu lyžařů na svazích se stará 5 vleků, 15 sedačkových a 5 kabinkových lanovek s celkovou přepravní kapacitou 33 tisíc osob za hodinu. Menší šestimístná kabinová lanovka vás vyveze přímo do centra areálu, kde jdou umístěny lyžařské školky a svahy pro děti a začátečníky. Všechny sjezdovky jsou pravidelně upravovány a asi 90% z nich je také uměle zasněžováno technickým sněhem. V Marillevě jsou tratě určeny spíše začínajícím a méně zkušeným lyžařům, oproti tomu Folgarida nabízí i náročnější sjezdy. Z vrcholu Doss della Pessa vede prudká sjezdovka Nera Marilleva a boulový svah. Nejtěžším svahem ve Folgaridě je černá FIS trať Nera Folgarida, ale najdeme zde i dalších 5 mírných modrých sjezdů. Skvěle si zajezdíte také na červeném svahu Brenzi, kde nebývá mnoho lidí. Přístup do nedaleké Madonny di Campiglio je z vrcholu Monte Vigo.

Na vyznavače běžeckého lyžování v okolí čeká přes 20 km upravovaných tras. Snowboardisté jistě ocení snowboard park s halfpipe nacházející se nad Marillevou 1400 pod vrcholem Dos de la Pesa. Areály poskytují rozsáhlou kapacitu ubytovacích komplexů, které byly vystavěny přímo u lyžařských terénů nebo v jejich těsné blízkosti. Ubytování je slušné a za výrazně nižší ceny než v sousední Madonně di Campiglio. Středisko Folgarida – Marilleva má velmi bohatou infrastrukturu a od Prahy je vzdáleno 770 km.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ VE FRANCII

Pojeďte si užít lyžování a klid v Savojských Alpách! 8 dní skipas, 7 nocí v rezidenci přímo u sjezdovky, doprava komfort. busem. To vše nyní od 6 770 Kč/os

 

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO

Velký okruh po nejzajímavějších místech Středního Východu
včetně výletu do jordánské Petry s poutavým českým výkladem. CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA