Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Paganella - Andalo

Paganella - Andalo

(1030 – 2125 m. n. m.)
Lyžařský areál Paganella se rozkládá v italských Brentských Dolomitech a představuje ideální lokalitu pro trávení sportovní zimní dovolené. Areál je tvořen městečky Andalo, Fai della Paganella a Molveno a najdeme jej na severní straně mohutného skalního masívu Paganella, jež dosahuje výšky 2125 metrů nad mořem. Z Andaly a Fai se můžete na jeho vrchol nechat vyvézt sedačkovou lanovkou. Městečko Molveno vlastní svůj miniareál.  Oblast Paganelly se neustále mění a inovuje, dochází k modernizaci přepravních zařízení a rozšiřování jednotlivých sjezdovek.

Na lyžaře zde čeká 35 km sjezdových tratí, z toho 9 je modrých, 13 červených a jedna obtížná černá. Přepravu lyžařů na svazích zajišťuje pouze jeden vlek, 16 sedačkových a 1 kabinková lanovka s přepravní kapacitou 25 tisíc osob za hodinu. Všechny sjezdovky jsou pravidelně upravovány a 90% z nich je také uměle zasněžováno technickým sněhem. To umožňuje kvalitní lyžování po celou sezónu, od prosince do začátku jara. Z náhorní plošina Paganella je opravdu překrásný výhled na okolní Brentské Dolomity i Stubaiské Alpy. Nezapomenutelné jsou rozhledy na jezero Garda, horské masivy Monte Bondone a Brenta i na část údolí Adige. Většina sjezdů je určena především pro nenáročné a středně pokročilé lyžaře. Náročnější sjezd představuje 5 km dlouhá závodní trať Olympia, vedoucí podél lanovky z vrcholu až do údolí.

Pro nejmenší lyžaře je zde připraven pojízdný koberec a malá sjezdovka. V Paganelle jsou limitované možnosti lyžování ve volném terénu i jen příležitostně stavěný malý snowboardový park na sjezdovce Traliccio. Zatím zde nebylo vybudováno pořádné snowboardové zázemí. V Andalu a ve Fai jdou připraveny 2 běžkařské okruhy o délce 3 a 5 km. Každý rok se zde pořádá 24 hodinový běžecký maratón. Kvalitní ubytovací kapacity najdete buď v rušnějším Andalu nebo v poklidnějších vesničkách Fai a Molveno, kde se navíc můžete večer procházet starobylými dlážděnými uličkami. Ceny za ubytování, stravování a za skipasy jsou poměrně rozumné a výrazně nižší oproti okolním střediskům.  Po náročném lyžařském dni si můžete zajít zarelaxovat do městského bazénu v Andalu, nebo využít další rozsáhlé možnosti sportovního a kulturního vyžití. Paganella je od Prahy vzdálena 730 km.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do OMÁNU

Poznejte s OMÁN - tajemnou zemi pevností, hradů, rozeklaných hor a pouští, Zemi zelených oáz, bílých písečných pláží a vůní Orientu. S českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA