Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Paganella - Andalo

Paganella - Andalo

(1030 – 2125 m. n. m.)
Lyžařský areál Paganella se rozkládá v italských Brentských Dolomitech a představuje ideální lokalitu pro trávení sportovní zimní dovolené. Areál je tvořen městečky Andalo, Fai della Paganella a Molveno a najdeme jej na severní straně mohutného skalního masívu Paganella, jež dosahuje výšky 2125 metrů nad mořem. Z Andaly a Fai se můžete na jeho vrchol nechat vyvézt sedačkovou lanovkou. Městečko Molveno vlastní svůj miniareál.  Oblast Paganelly se neustále mění a inovuje, dochází k modernizaci přepravních zařízení a rozšiřování jednotlivých sjezdovek.

Na lyžaře zde čeká 35 km sjezdových tratí, z toho 9 je modrých, 13 červených a jedna obtížná černá. Přepravu lyžařů na svazích zajišťuje pouze jeden vlek, 16 sedačkových a 1 kabinková lanovka s přepravní kapacitou 25 tisíc osob za hodinu. Všechny sjezdovky jsou pravidelně upravovány a 90% z nich je také uměle zasněžováno technickým sněhem. To umožňuje kvalitní lyžování po celou sezónu, od prosince do začátku jara. Z náhorní plošina Paganella je opravdu překrásný výhled na okolní Brentské Dolomity i Stubaiské Alpy. Nezapomenutelné jsou rozhledy na jezero Garda, horské masivy Monte Bondone a Brenta i na část údolí Adige. Většina sjezdů je určena především pro nenáročné a středně pokročilé lyžaře. Náročnější sjezd představuje 5 km dlouhá závodní trať Olympia, vedoucí podél lanovky z vrcholu až do údolí.

Pro nejmenší lyžaře je zde připraven pojízdný koberec a malá sjezdovka. V Paganelle jsou limitované možnosti lyžování ve volném terénu i jen příležitostně stavěný malý snowboardový park na sjezdovce Traliccio. Zatím zde nebylo vybudováno pořádné snowboardové zázemí. V Andalu a ve Fai jdou připraveny 2 běžkařské okruhy o délce 3 a 5 km. Každý rok se zde pořádá 24 hodinový běžecký maratón. Kvalitní ubytovací kapacity najdete buď v rušnějším Andalu nebo v poklidnějších vesničkách Fai a Molveno, kde se navíc můžete večer procházet starobylými dlážděnými uličkami. Ceny za ubytování, stravování a za skipasy jsou poměrně rozumné a výrazně nižší oproti okolním střediskům.  Po náročném lyžařském dni si můžete zajít zarelaxovat do městského bazénu v Andalu, nebo využít další rozsáhlé možnosti sportovního a kulturního vyžití. Paganella je od Prahy vzdálena 730 km.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ VE FRANCII

Pojeďte si užít lyžování a klid v Savojských Alpách! 8 dní skipas, 7 nocí v rezidenci přímo u sjezdovky, doprava komfort. busem. To vše nyní od 6 770 Kč/os

 

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO

Velký okruh po nejzajímavějších místech Středního Východu
včetně výletu do jordánské Petry s poutavým českým výkladem. CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA