Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Passo Tonale

Passo Tonale

(1255 – 3015 m. n. m.)
Passo Tonale je součástí velkého areálu Adamello Ski, který je tvořen třemi navzájem propojenými středisky. Nejníže položeným areálem je Temu, následuje Ponte di Legno a nejvýše položenou oblastí je průsmyk Passo Tonale ve výšce 1900 metrů nad mořem s ledovcem Pressena. Průsmyk je silnicí rozdělen na severní a jižní část. Samotné Passo Tonale se stejnojmenným hotelovým městečkem se rozkládá na konci údolí Val di Sole a tvoří hranici mezi italskými provinciemi Trentino a Lombardia. Passo Tonale nepatří mezi největší lyžařská střediska, sjezdovky jsou zde ale kvalitní, přehledné a dobře propojené.

V celé oblasti tak najdeme 65 km sjezdových tratí, z nichž je 15 modrých, 27 červených a 6 černých. Přeprava lyžařů je zajištěná 7 vleky, 19 sedačkovými a třemi kabinkovými lanovkami s přepravní kapacitou 49 tisíc osob za hodinu. Celé středisko je vybaveno nejmodernějšími sedačkami a vleky, jež poskytují dostatečný komfort. Ledovec zajišťuje lyžování v kteroukoliv roční dobu, jeho nadmořská výška dosahuje 3016 metrů. V jarních měsících zde můžete lyžovat a přitom se opalovat na svazích, sněhová pokrývka je zde i během vyšších teplot stále kvalitní.  Ledovec leží nad sedlem Passo Paradiso a vedou z něj 2 strmé, ale dost široké sjezdovky, které nedělají větší potíže ani méně zdatným lyžařům. Ze sedla Passo Paradiso pak můžete sjet téměř 3 km dlouhou prudkou černou trať s převýšením 740 metrů, která je v oblasti mezi lyžaři nejvyhledávanější a končí až v Passo Tonale. Na jižní straně Passo Tonale najdeme spíše jednodušší a mírné tratě určené začátečníkům a lehce pokročilým lyžařům.  Ve vyšších polohách kolem Passo Contrabandieri jsou pak delší pěkné sjezdovky. Pro gurmány je určena proslavená červená sjezdovka Alpino.

Oblast je bohatá na skialpinistické a carvingové terény, příznivci neznačených sjezdů si vychutnají šest freeridových tratí a mnoho kilometrů nepokořených zasněžených plání. Na jižních svazích snowboardisté jistě ocení dva snowparky vybavené několika překážkami, skoky a raily. V okolí Passo Tonale je připraveno 40 km upravovaných běžeckých tratí, z toho 5 km přímo na Passo Tonale. Vstup na tratě je ale většinou za příplatek. Až si budete chtít od lyžování trochu odpočinout, můžete využít bazénu nebo bruslařského stadionu. Při procházce městečkem jistě narazíte na mnoho proslulých pizzerií, které jsou navíc cenově velmi dostupné. Najíst se můžete v hotelové restauraci, skleničku si dejte v některém z místních barů, poseďte v kavárně nebo navštivte jednu z mnoha diskoték. Městečko Ponte di Legno je díky své bohaté historii, architektuře a jedinečné atmosféře přímo předurčeno k procházkám. Narazíte zde na ubytovací kapacity v různých cenových i kvalitativních hladinách, téměř vždy jsou však situovány v těsné blízkosti lyžařské nabídky. Oblast Passo Tonale je od Prahy vzdálená 775 km.

 

Kontextová reklama.

Passo Tonale – lyžování na ledovci

Passo Tonale – lyžování na ledovci

Na konci údolí Val di Sole, na hranici mezi italskými provinciemi Trentino a Lombardie se rozkládá tradiční lyžařské středisko Passo Tonale, které svým návštěvníkům nabízí kompletní vybavení a služby. Sjezdovky se nacházejí v bezprostřední blízkosti hotelů a rezidencí, lyžařům je tak zajištěno i maximální pohodlí.

celý článek

 
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2019

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA