Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Milano Marittima

Milano Marittima - informace o letovisku

Na východním pobřeží severní Itálie se rozkládá známé lázeňské středisko Milano Marittima, které je zasazeno do vzrostlého piniového háje. Zdejší klimatické podmínky jsou ideální pro léčbu dýchacího a pohybového ústrojí a najdete zde i bahenní lázně. Milano Marittima leží 20 km jihovýchodně od Ravenny na pobřeží Jaderského moře a je vyhledávaným centrem Adriatické riviéry.

V městečku Milano Marittima, které administrativně spadá pod sousední město Cervia, žije okolo 1500 obyvatel. Obě dvě města jsou součástí regionu Emilia – Romagna. Jako první osídlili tuto oblast Etruskové, kteří zde založili osadu. K většímu rozvoji došlo až po roce 900 po Kristu. Tehdy mělo Milano Marittima společně s okolními obcemi asi 9 tisíc obyvatel, kteří se zabývali zemědělstvím, rybolovem a získáváním soli z místních salin. Tyto saliny jsou v současnosti k vidění u města Cervia a díky své historické hodnotě byly prohlášeny za chráněnou kulturní památku. V Cervii je možné navštívit Solné muzeum, kde vás seznámí se vším, co s výrobou soli souvisí. Velkou atrakcí je velký solný krystal vážící 15 kilogramů. 

Už kolem roku 900 našeho letopočtu si Milano Marittimo spousta lidí oblíbila kvůli krásnému moři, dlouhým plážím a příjemnému klimatu. Co se týče moderní doby, začalo být Milano Marittima v popředí zájmu až na počátku 20. století. V té době si zde bohaté milánské rodiny stavěly své honosné rezidence a letní paláce. Ve městě tak vyrostly jako houby po dešti četné vily, ale také parky a zahrady, které dnes dodávají městečku malebnou atmosféru.

Dnes je Milano Marittimo vyhledávaným střediskem pro rekreaci. Nádherné, azurově modré Jaderské moře vybízí ke koupání a řadě vodních sportů, jako je windsurfing, jachting, jízda na vodních lyžích, vodních skútrech, parasailing nebo potápění. Pláž, která v těchto místech lemuje italské pobřeží je jednou z nejlépe hodnocených pláží v Evropě. Je tvořena jemným pískem a táhne se v délce skoro 6 km. Až budete mít koupání, opalování a povalování se na plážích dost, můžete vyrazit do městečka na procházku. Celé letovisko protíná jedna hlavní obchodní třída lemovaná spoustou obchodů, kaváren, cukráren, restaurací, barů a dalších podniků. Milovníci bujarého nočního života si zde přijdou na své.

V centru Milana Marittima můžete obdivovat také pěkně upravené zahrady, udržované parky a odpočívat pod některou z mnoha borovic poskytujících příjemný stín. Toto středisko je vyhlášeno díky projektu zeleného města, který byl navržen v počátcích 20. století. Šlo o to, aby jednotlivé rezidence a turistické objekty vkusně a nenásilně zapadaly do okolní krásné přírody a nebyl tak narušen ráz krajiny. Milano Marittimo se tak dnes může chlubit označením „zahradní město“. 

Milano Marittimo je ideálním místem pro poznávání okolí. Nabízí se z něj zajímavé výlety do okolí. Za návštěvu stojí samozřejmě hned sousední městečko Cervia, kde žije asi 28 tisíc obyvatel. Má krásné historické centrum, v němž najdete několik starých kostelů. Mezi nejdůležitější zachované památky se řadí katedrála Santa Maria Assunta postavená v letech 1699 až 1702, Muzeum soli, Městský palác a také věž svatého Michala. Kdo má rád klid a romantiku, měl by navštívit některou z okolních vesniček, které nabízejí téměř liduprázdné pláže.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ VE FRANCII

Pojeďte si užít lyžování a klid v Savojských Alpách! 8 dní skipas, 7 nocí v rezidenci přímo u sjezdovky, doprava komfort. busem. To vše nyní od 6 770 Kč/os

 

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO

Velký okruh po nejzajímavějších místech Středního Východu
včetně výletu do jordánské Petry s poutavým českým výkladem. CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA