Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Milano Marittima

Milano Marittima - informace o letovisku

Na východním pobřeží severní Itálie se rozkládá známé lázeňské středisko Milano Marittima, které je zasazeno do vzrostlého piniového háje. Zdejší klimatické podmínky jsou ideální pro léčbu dýchacího a pohybového ústrojí a najdete zde i bahenní lázně. Milano Marittima leží 20 km jihovýchodně od Ravenny na pobřeží Jaderského moře a je vyhledávaným centrem Adriatické riviéry.

V městečku Milano Marittima, které administrativně spadá pod sousední město Cervia, žije okolo 1500 obyvatel. Obě dvě města jsou součástí regionu Emilia – Romagna. Jako první osídlili tuto oblast Etruskové, kteří zde založili osadu. K většímu rozvoji došlo až po roce 900 po Kristu. Tehdy mělo Milano Marittima společně s okolními obcemi asi 9 tisíc obyvatel, kteří se zabývali zemědělstvím, rybolovem a získáváním soli z místních salin. Tyto saliny jsou v současnosti k vidění u města Cervia a díky své historické hodnotě byly prohlášeny za chráněnou kulturní památku. V Cervii je možné navštívit Solné muzeum, kde vás seznámí se vším, co s výrobou soli souvisí. Velkou atrakcí je velký solný krystal vážící 15 kilogramů. 

Už kolem roku 900 našeho letopočtu si Milano Marittimo spousta lidí oblíbila kvůli krásnému moři, dlouhým plážím a příjemnému klimatu. Co se týče moderní doby, začalo být Milano Marittima v popředí zájmu až na počátku 20. století. V té době si zde bohaté milánské rodiny stavěly své honosné rezidence a letní paláce. Ve městě tak vyrostly jako houby po dešti četné vily, ale také parky a zahrady, které dnes dodávají městečku malebnou atmosféru.

Dnes je Milano Marittimo vyhledávaným střediskem pro rekreaci. Nádherné, azurově modré Jaderské moře vybízí ke koupání a řadě vodních sportů, jako je windsurfing, jachting, jízda na vodních lyžích, vodních skútrech, parasailing nebo potápění. Pláž, která v těchto místech lemuje italské pobřeží je jednou z nejlépe hodnocených pláží v Evropě. Je tvořena jemným pískem a táhne se v délce skoro 6 km. Až budete mít koupání, opalování a povalování se na plážích dost, můžete vyrazit do městečka na procházku. Celé letovisko protíná jedna hlavní obchodní třída lemovaná spoustou obchodů, kaváren, cukráren, restaurací, barů a dalších podniků. Milovníci bujarého nočního života si zde přijdou na své.

V centru Milana Marittima můžete obdivovat také pěkně upravené zahrady, udržované parky a odpočívat pod některou z mnoha borovic poskytujících příjemný stín. Toto středisko je vyhlášeno díky projektu zeleného města, který byl navržen v počátcích 20. století. Šlo o to, aby jednotlivé rezidence a turistické objekty vkusně a nenásilně zapadaly do okolní krásné přírody a nebyl tak narušen ráz krajiny. Milano Marittimo se tak dnes může chlubit označením „zahradní město“. 

Milano Marittimo je ideálním místem pro poznávání okolí. Nabízí se z něj zajímavé výlety do okolí. Za návštěvu stojí samozřejmě hned sousední městečko Cervia, kde žije asi 28 tisíc obyvatel. Má krásné historické centrum, v němž najdete několik starých kostelů. Mezi nejdůležitější zachované památky se řadí katedrála Santa Maria Assunta postavená v letech 1699 až 1702, Muzeum soli, Městský palác a také věž svatého Michala. Kdo má rád klid a romantiku, měl by navštívit některou z okolních vesniček, které nabízejí téměř liduprázdné pláže.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do SAE

Poznejte Spojené Arabské Emiráty - Dubaj, Abu Dhabí, Šardžá a užijte si pohyb v plážovém resortu. S polopenzí, českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA