Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Porto Garibaldi

Porto Garibaldi - informace o letovisku

Porto Garibaldi je starobylá rybářská osada a ještě dnes je důležitým přístavem na Jaderském moři. Jeho původní jméno bylo Magnavacca a později bylo pojmenováno po Giuseppovi Garibaldim jako památka na vylodění v této zóně v roce 1849. Tato přímořská oblast provincie Ferrara patří k 7 lokalitám: Lido di Volano, Lido delle Nazioni, Lido di Pomposa, Lido degli Scachi, Lido degli Estensi, Lido di Spina.

Porto Garibaldi a na něj navazující Lido Estensi jsou klasická italská prázdninová městečka, která leží v italském regionu Emilia Romagna. Porto Garibaldi společně s tradičním rybářským přístavem, širokou písečnou pláží s pozvolným vstupem do moře a typickou promenádou se spoustou obchodů vytváří to pravé místo pro vaši dovolenou u moře.

Zajímavostí je uměle vyhloubený kanál mezi Porto Garibaldi a Lido Estenzi, přes který je možno se přepravit taxi-loďkou. Ve městě naleznete jak módní obchůdky, bohatý noční život, tak i sportovní příležitosti. Možnost aktivní dovolené nabízí windsurfing, jízda na koni, tenis nebo rybolov.

Tipy na výlety 

Příznivá poloha způsobuje, že je to ideální startovní bod pro výlety do Benátek, Ferrary, Raveny, San Marina či Bolonie, a také do méně známých míst: Abbazia do Pompei, Biscone della Mesola, ústí řeky Pad nebo doliny Comacchio. Funguje zde dobré lodní spojení s Lido Estensi.

Vodní park Jo-Lido (3 km) s tobogány, bazény a jinými vodními radovánkami, animací, diskotékou, volejbalem a dalšími aktivitami. Najdete tu i občerstvení, bar či místo pro pořádání pikniků a barbecue.

Největší zábavní park v Itálii Mirabilandia (35 km) nabízí množství atrakcí pro malé i velké, živá představení, bary a restaurace či obchody se suvenýry.

Možnost organizovaných výletů do delty řeky Pád.

Návštěva historicky významného městečka Comacchio ležící na laguně, kde se nachází naleziště z dob Etrusků (5 km), Ravenna (30 km), ministát San Marino (120 km), delfinárium a aquapark v Riccione (100 km), Itálie v miniatuře v Rimini (90 km) či Benátky (100 km).

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ VE FRANCII

Pojeďte si užít lyžování a klid v Savojských Alpách! 8 dní skipas, 7 nocí v rezidenci přímo u sjezdovky, doprava komfort. busem. To vše nyní od 6 770 Kč/os

 

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO

Velký okruh po nejzajímavějších místech Středního Východu
včetně výletu do jordánské Petry s poutavým českým výkladem. CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA