Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Riccione

Riccione - informace o letovisku

Staré rybářské městečko Riccione se s rozvojem turistického ruchu proměnilo v elegantní letovisko s alejemi cedrů a pinií. Nachází se několik kilometrů jižně od známějšího Rimini a severně od letoviska Cattolica. Návštěvě turistů se těší pro své pláže a rušný život. Je vhodným místem prožití dovolené pro mladé návštěvníky, ale i pro rodiny s dětmi.

Toto rekreační místo mezinárodního věhlasu se pyšní písečnou pláží, která se mírně svažuje dolů k moři a je 6 km dlouhá a 200 m široká. Je zde mnoho příležitostí ke sportování i zábavným večerům. Letiště Miramare di Rimini je v blízkosti a železnice Bologna-Ancona vede přímo přes Riccione, která na některých místech může být hlučná.

Jako lázeňské město funguje již více jak sto let. Má své historické jádro, kde můžete vidět památky i z doby Říše římské, kostely a další pamětihodnosti. Na hlavních třídách podél moře je soustředěno množství malých obchůdků otevřených vyjma polední siesty po celý den až do pozdních nočních hodin. V místě je množství známých diskoték, ale také klidné uličky a zákoutí k příjemnému odpočinku. Ke spokojenosti poslouží i velké množství restaurací a pizzerií. Rimini je centrem zábavy pro všechny věkové kategorie.

Pláž je velmi dobře organizovaná s možností sportovního vyžití jako volejbal, basketbal, stolní tenis, minifotbal, tenis, minigolf, půjčovny kol, windsurfing, vodní skútry, šlapací loďky, paragliding a jiné sportovní aktivity. Podél pláže se táhne promenáda s cyklistickou trasou, kterou je možno použít i pro kolečkové brusle nebo jogging.

Riccione je známé italské letovisko často zvané Zelená perla Jadranu. Množství hotelů, světoznámých diskoték, tanečních sálů, zábavných představení a sportovních akcí, aquapark Aquatan, delfinárium, pláž s jemným pískem a sluncem, luxusní lázně Riccione Terme a kilometry cyklistické stezky, to vše činí z Riccione turisticky velmi atraktivní a vyhledávané místo, které žije ve dne i v noci.

Tipy na výlety 

Riccione je velké lázeňské letovisko, 195 km pod Benátkami a jen kousek od velmi rušného a lázeňského města Rimini. Letovisko je známé pro svou ideální polohu k návštěvě všech vodních a zábavních parků jako Atlantica, Fiabilandia, Miniatura in Italia, Delfinárium, Aquafan a mnoho dalších. Nejznámější a největší zábavní park je však Mirabilandia, který nabízí všem návštěvníkům druhý den vstup zcela zdarma.

Riccione je ve velmi výhodné poloze, která umožňuje hvězdicovité výlety do okolí. Nejnavštěvovanější jsou San Leo, Urbino, Gubbio, krápníkové jeskyně ve Frasassi, Ravenna, Italia in Miniatur, Venezia a další.

Při výletech do okolí je nejvíce navštěvován 30 km vzdálený horský stát San Marino s proslulou skalní pevností, ale i Ravenna s antickými a středověkými památkami nebo blízké Rimini se středověkými stavbami. Zvláštním kouzlem blízký středověký hrad Gradara, zpívající fontány v blízké Cattolice nebo lahodná místní kuchyně.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ VE FRANCII

Pojeďte si užít lyžování a klid v Savojských Alpách! 8 dní skipas, 7 nocí v rezidenci přímo u sjezdovky, doprava komfort. busem. To vše nyní od 6 770 Kč/os

 

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO

Velký okruh po nejzajímavějších místech Středního Východu
včetně výletu do jordánské Petry s poutavým českým výkladem. CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA