Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Lignano Pineta

Letovisko Lignano leží na pobřeží severního Adriatiku v italském kraji Friuli-Venezia Giulia. Hranice mezi krajem Veneto (hlavní město Benátky) a Friuli-Giulia Veneto (hlavním městem je Udine) tvoří řeka Tagliamento pramenící v Dolomitech. Město Lignano se skládá ze 3 částí, z nichž jedna nese název Lignano Pineta.

Lignano Pineta je známá jako elegantní a klidná čtvrť, kde jsou vily a hotely napůl schované v zeleni. Jak již sám název napovídá je tato část porostlá borovicemi. Samozřejmě ani zde nechybí typická promenáda s obchody a restauracemi, ale větší část pak tvoří klidnější rezidenční zóny s vilkami, apartmánovými domy a hotely.

Část Pineta vznikla v roce 1953 jako zajímavý architektonický návrh arch. Marcella D´Oliva. Všechny ulice jsou zde vystavěny do spirály. Za zmínku stojí nádherný park v centru Pinety nesoucí jméno známého spisovatele, který zde nějakou dobu působil, park Ernesta Hemingwaye s dřevěnými prolézačkami a jinými atrakcemi pro děti i pro dospělé. Dále je zde ráj vodních atrakcí Aquasplash a nový zábavní park Gulliverlandia.

V Lignano Pineta najdete proslulý Park Hemingway. Ten připomíná opakované návštěvy slavného spisovatele, který Lignano pravidelně navštěvoval a nazval jej Floridou Itálie. Každoročně se tu také slavnostně uděluje Hemingwayova literární cena.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2019

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA