Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Lignano

Letovisko Lignano leží na pobřeží severního Adriatiku v italském kraji Friuli-Venezia Giulia. Hranice mezi krajem Veneto (hlavní město Benátky) a Friuli-Giulia Veneto (hlavním městem je Udine) tvoří řeka Tagliamento pramenící v Dolomitech.

Známé přímořské letovisko leží v severní Itálii, přibližně 100 km východně od Benátek. Díky postupně svažujícímu se moři je Lignano ideální především pro děti. Pláže a moře v okolí Lignana však také velmi rádi vyhledávají příznivci vodních sportů. Pro sportovně laděné zájemce je nutné zmínit ideální povrch zdejších silnic a silniček, který přímo vyzývá k využití in-line bruslí.

Lignano je ideálním místem pro všechny milovníky přírody, kteří si zde mohou vychutnat dlouhé procházky po pláži či v hustých piniových alejích. Poloostrov Lignano nabízí také parky, ulice lemované stromy, přírodní rezervace nebo kouzelnou přírodu laguny. Díky krásné přírodě si dovolenou v Lignanu skutečně užijete.

Lignano patří k nejnavštěvovanějším letoviskům severní Itálie zejména díky dostupné vzdálenosti. Leží 700 km od Brna, 100 km východně od Benátek a necelých 10 km od Bibione. Lignano nabízí 8 km dlouhou písečnou pláž s mírným vstupem do moře.

V Lignanu si můžete odpočinout, pobavit se a vybrat si ze široké nabídky služeb, která zahrnuje například 6 zábavných parků, cykloturistické stezky, koňské jízdárny, sportovní zařízení, 18 jamkové golfové hřiště, tenisové kurty a 5 tisíc míst pro loďky ve zcela zařízených turistických přístavech.

Město Lignano se skládá z 3 částí:
Sabbiadoro – bezstarostné centrum plné života, ve kterém se nacházejí restaurace, některé z nejlepších obchodů, sportovní zařízení, noční kluby a turistické přístavy. Vyznačuje se čilým denním i nočním životem. Pineta – elegantní a klidná zóna, vily a hotely jsou napůl schované v zeleni. Riviera – obklopena smrkovou zelení stejně jako Pineta, nabízí kromě ničím nerušené dovolené důležitá zařízení jako lázně, zoologickou zahradu, moderní turistické přístavy a golfové hřiště.

V Lignanu je mnoho kavárniček, restaurací, obchodů, sportovišť, dětských hřišť, kulturních a zábavních akcí či atrakcí evropského formátu – vodní park se spoustou skluzavek a tobogánů AQUASPLASH, velké ZOO, letní divadlo a golfové hřiště a zábavní park Gulliverlandia. Druhá část Pineta vznikla v roce 1953 a třetí část Riviera je vilová část Lignana, pro kterou je charakteristický klid, promenády obklopené piniemi a hlavně lázně, které byly postaveny v roce 1963.

Lignano právem patří mezi hojně navštěvovaná letoviska v Itálii. Díky malé vzdálenosti moře od místa pobytu, skvělému servisu pro turisty a množství nejrůznějších aktivit a zábavy pro turisty je Lignano mezi velmi oblíbené. Najdete zde nejmodernější vybavení, ale zároveň i místa, kde si příroda uchovala svůj původní ráz a nedotčenost.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2019

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA