Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Lignano

Letovisko Lignano leží na pobřeží severního Adriatiku v italském kraji Friuli-Venezia Giulia. Hranice mezi krajem Veneto (hlavní město Benátky) a Friuli-Giulia Veneto (hlavním městem je Udine) tvoří řeka Tagliamento pramenící v Dolomitech.

Známé přímořské letovisko leží v severní Itálii, přibližně 100 km východně od Benátek. Díky postupně svažujícímu se moři je Lignano ideální především pro děti. Pláže a moře v okolí Lignana však také velmi rádi vyhledávají příznivci vodních sportů. Pro sportovně laděné zájemce je nutné zmínit ideální povrch zdejších silnic a silniček, který přímo vyzývá k využití in-line bruslí.

Lignano je ideálním místem pro všechny milovníky přírody, kteří si zde mohou vychutnat dlouhé procházky po pláži či v hustých piniových alejích. Poloostrov Lignano nabízí také parky, ulice lemované stromy, přírodní rezervace nebo kouzelnou přírodu laguny. Díky krásné přírodě si dovolenou v Lignanu skutečně užijete.

Lignano patří k nejnavštěvovanějším letoviskům severní Itálie zejména díky dostupné vzdálenosti. Leží 700 km od Brna, 100 km východně od Benátek a necelých 10 km od Bibione. Lignano nabízí 8 km dlouhou písečnou pláž s mírným vstupem do moře.

V Lignanu si můžete odpočinout, pobavit se a vybrat si ze široké nabídky služeb, která zahrnuje například 6 zábavných parků, cykloturistické stezky, koňské jízdárny, sportovní zařízení, 18 jamkové golfové hřiště, tenisové kurty a 5 tisíc míst pro loďky ve zcela zařízených turistických přístavech.

Město Lignano se skládá z 3 částí:
Sabbiadoro – bezstarostné centrum plné života, ve kterém se nacházejí restaurace, některé z nejlepších obchodů, sportovní zařízení, noční kluby a turistické přístavy. Vyznačuje se čilým denním i nočním životem. Pineta – elegantní a klidná zóna, vily a hotely jsou napůl schované v zeleni. Riviera – obklopena smrkovou zelení stejně jako Pineta, nabízí kromě ničím nerušené dovolené důležitá zařízení jako lázně, zoologickou zahradu, moderní turistické přístavy a golfové hřiště.

V Lignanu je mnoho kavárniček, restaurací, obchodů, sportovišť, dětských hřišť, kulturních a zábavních akcí či atrakcí evropského formátu – vodní park se spoustou skluzavek a tobogánů AQUASPLASH, velké ZOO, letní divadlo a golfové hřiště a zábavní park Gulliverlandia. Druhá část Pineta vznikla v roce 1953 a třetí část Riviera je vilová část Lignana, pro kterou je charakteristický klid, promenády obklopené piniemi a hlavně lázně, které byly postaveny v roce 1963.

Lignano právem patří mezi hojně navštěvovaná letoviska v Itálii. Díky malé vzdálenosti moře od místa pobytu, skvělému servisu pro turisty a množství nejrůznějších aktivit a zábavy pro turisty je Lignano mezi velmi oblíbené. Najdete zde nejmodernější vybavení, ale zároveň i místa, kde si příroda uchovala svůj původní ráz a nedotčenost.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ VE FRANCII

Pojeďte si užít lyžování a klid v Savojských Alpách! 8 dní skipas, 7 nocí v rezidenci přímo u sjezdovky, doprava komfort. busem. To vše nyní od 6 770 Kč/os

 

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO

Velký okruh po nejzajímavějších místech Středního Východu
včetně výletu do jordánské Petry s poutavým českým výkladem. CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA