Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Barano

Informace o městu Barano na ostrově Ischia

Barano je druhým největším městem ostrova Ischia a nachází se na jeho jižním pobřeží. Přiléhá k východní části hornatého území Serra Fontana, která je tvořená převážně zemědělskou půdou. Městečko leží v nadmořské výšce 212 metrů a je obklopeno pláněmi porostlými vinnou révou. Samotné město se dělí ještě na několik menších částí, například Buonapane, Piedimonte a další.

Mezi největší lákadla této oblasti patří pláž Maronti, která má pozvolné svažování do moře, proto je vyhledávaná rodinami s dětmi a méně zdatnými plavci. Maronti je považována za nejkrásnější pláž na celé Ischii. Najdete zde termální lázně „Afroditiny zahrady“ s léčivými prameny, které pomáhají při kožních problémech a potížích zažívacího ústrojí. Zajímavostí jsou tzv. Fumaroli - jde o termální prameny vyvěrající z písku. Nedaleko Barana se rovněž nachází i léčivé prameny Nitrodi, kterým bývají připisovány doslova zázračné účinky. Tuto oblast kvůli teplým pramenům údajně navštěvovali již staří Římané. Traduje se však pověst, že voda z těchto pramenů působí také jako lehké afrodisiakum.

V Baranu se do dnešních dní dochovaly místní tradice, zvyky a kultura, které se zde dědí z generace na generaci. Místní obyvatelé udržují při životě například jedinečný a starý tanec „Ndrezzata“. Tančí se na zvuky vydávané dřevěnými paličkami. Tanec je jakousi vzpomínkou na dobu, kdy bylo Barano častým cílem útoků pirátů. Mezi významné stavby Barana patří kostel Sta. Maria del Carmine a kostel San Rocco.

Pokud se vydáte na prohlídku ostrova, jeďte přes osadu Testaccio do Lido di Maronti, kde si můžete užít koupání na 70 metrů široké pláži, jenž je ohraničena vrcholky Punta delle Fumarole a Punta Signora. Nezapomeňte navštívit ani jeskyni Cavascura.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA