Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Barano

Informace o městu Barano na ostrově Ischia

Barano je druhým největším městem ostrova Ischia a nachází se na jeho jižním pobřeží. Přiléhá k východní části hornatého území Serra Fontana, která je tvořená převážně zemědělskou půdou. Městečko leží v nadmořské výšce 212 metrů a je obklopeno pláněmi porostlými vinnou révou. Samotné město se dělí ještě na několik menších částí, například Buonapane, Piedimonte a další.

Mezi největší lákadla této oblasti patří pláž Maronti, která má pozvolné svažování do moře, proto je vyhledávaná rodinami s dětmi a méně zdatnými plavci. Maronti je považována za nejkrásnější pláž na celé Ischii. Najdete zde termální lázně „Afroditiny zahrady“ s léčivými prameny, které pomáhají při kožních problémech a potížích zažívacího ústrojí. Zajímavostí jsou tzv. Fumaroli - jde o termální prameny vyvěrající z písku. Nedaleko Barana se rovněž nachází i léčivé prameny Nitrodi, kterým bývají připisovány doslova zázračné účinky. Tuto oblast kvůli teplým pramenům údajně navštěvovali již staří Římané. Traduje se však pověst, že voda z těchto pramenů působí také jako lehké afrodisiakum.

V Baranu se do dnešních dní dochovaly místní tradice, zvyky a kultura, které se zde dědí z generace na generaci. Místní obyvatelé udržují při životě například jedinečný a starý tanec „Ndrezzata“. Tančí se na zvuky vydávané dřevěnými paličkami. Tanec je jakousi vzpomínkou na dobu, kdy bylo Barano častým cílem útoků pirátů. Mezi významné stavby Barana patří kostel Sta. Maria del Carmine a kostel San Rocco.

Pokud se vydáte na prohlídku ostrova, jeďte přes osadu Testaccio do Lido di Maronti, kde si můžete užít koupání na 70 metrů široké pláži, jenž je ohraničena vrcholky Punta delle Fumarole a Punta Signora. Nezapomeňte navštívit ani jeskyni Cavascura.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do SAE

Poznejte Spojené Arabské Emiráty - Dubaj, Abu Dhabí, Šardžá a užijte si pohyb v plážovém resortu. S polopenzí, českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA