Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Forio

Informace o městě Forio na ostrově Ischia

Forio je největším městským celkem rozkládajícím se na západním pobřeží ostrova Ischia.  Městečko, které má kolem 8 tisíc stálých obyvatel, se stalo jednou z nejvyhledávanějších lokalit na ostrově. Turisty sem přitahují především dvě rozlehlé písečné pláže San Francesco a Citara. Tyto pláže mají pozvolný vstup do čistých vod Tyrhénského moře, což ocení hlavně rodiny s dětmi a méně zdatní plavci. Za malý poplatek si můžete zapůjčit lehátka a slunečníky.

Ve Foriu se nachází také důležitý ostrovní přístav, kde kromě rybářských lodí kotví výletní lodě i luxusní jachty zámožných majitelů. Forio je dnes vyhledávaným místem, kde si každý může vychutnávat klid a pohodu. V této části ostrova se nejvíce dochovaly místní tradice, zvyky a kultura, které se dědí z generace na generaci. Dodnes jsou zde k vidění rybářské příbytky, starý rybářský přístav i strážní věže. Možná kvůli nim bylo Forio po mnoho let známé pod přízviskem „město věží“.

Forio se táhne v délce několika kilometrů od mysu Punta Caruso k Punta Imperatore. Proslavilo se také známými termálními lázněmi „Poseidonovy zahrady“ nacházejícími se nedaleko pláže Citara. Jde o rozsáhlý komplex 20 bazénů s vodami různých teplot a složení. Narazíte zde na vodu studenou, teplou, horkou, perlivou, termální, slanou i sladkou. Ve zdejší jeskyni je navíc ukrytá sauna i další léčivé prameny. Na další prameny pak narazíte ještě v botanickém parku, kde tryskají z fontán.

Také milovníci historie si ve Foriu přijdou na své. Určitě si nenechte ujít návštěvu kostela Santa Maria del Soccorso, který je veřejnosti známý především z filmu Nebožtíci přejí lásce. Při západu slunce zde můžete sledovat místní zvláštnost, a to tzv. „zelený paprsek“, což je přírodní jev objevující se pouze na třech místech na světě.  Kostelík byl vystavěn v antickém stylu a váže se k němu ještě legenda o pěti ztroskotaných lodích, které údajně převážely obrovské bohatství, které je nyní ukryto pod mořskou hladinou. V interiéru kostela si můžete prohlédnout makety těchto lodí, oltář ze 13. století a nádherný krucifix. Kromě kostela Soccorso ve Foriu najdete ještě barokní kostel Santa Maria Loreto, jenž ukrývá velmi cenné malby. Na dvou věžích farního kostela Svatého Víta jsou věžní hodiny a kostelní zvony, které byly odlity z děl darovaných Ferdinandem II roku 1851. K dalším zajímavostem ve městě patří muzeum Il Torrione a muzeum s exotickou zahradou La Mortella. Forio je také vyhlášenou vinařskou oblastí, asi 60% z celkové produkce vína pochází právě odtud.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ VE FRANCII

Pojeďte si užít lyžování a klid v Savojských Alpách! 8 dní skipas, 7 nocí v rezidenci přímo u sjezdovky, doprava komfort. busem. To vše nyní od 6 770 Kč/os

 

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO

Velký okruh po nejzajímavějších místech Středního Východu
včetně výletu do jordánské Petry s poutavým českým výkladem. CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA