Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Ischia Ponte

Informace o Ischia Ponte na ostrově Ischia

Ischia Ponte je jednou z částí hlavního města Ischia, které se rozkládá na východním pobřeží stejnojmenného ostrova. V Ischia Ponte najdete starší a původní zástavbu s historickými budovami, které dominuje Aragonský hrad. Ubytování je umožněno v hotelích vystavených na klidném místě s dobrým výhledem na moře a historické budovy. Centrum městečka poskytuje dostatečné společenské a kulturní vyžití. Mezi Ischia Ponte a přístavem Ischia Porto se rozkládá piniový háj, jenž byl vysázen na původním černém lávovém Lava Dell´Arso. Rovněž se mezi nimi nachází i několik písečných pláží. K Ischia Ponte patří pláž Cartaromana známá svými horkými železitými prameny, které vyvěrají přímo do moře. Dobře dostupná je také pláž Il Lido a termální zahrada Eden. Pláže mají pozvolný vstup do moře, proto je vyhledávají hlavně rodiny s malými dětmi a méně zkušení plavci. Přímo na místě si můžete dokoupit plážový servis, jako jsou slunečníky a lehátka.

Ischia Ponte byla původně jen rybářská vesnička, která si dodnes zachovalo svůj starobylý ráz. Kromě Aragonského hradu stojí za návštěvu také katedrála a kostel Spirito Santo. Ve městě byste neměli vynechat ani návštěvu Mořského muzea, Michelangelovy věže, výrobny parfémů nebo kostela Madonny delle Grazie. Až do roku 1929 byl v Ischia Ponte funkční starý zachovalý akvadukt. Kolem města se rozkládají vinice, ovocné sady a piniové háje, které vytvářejí typický obraz krajiny. Hlavní město Ischia patří k nejrušnějším místům na ostrově, nabízejícím různá lákadla, např. piano-bary, diskotéky, typické rybí restaurace a mnoho obchodů mezi slavnou uličkou Via Roma a Corso Vittorio Colonna. Na své si zde přijde opravdu každý, jak milovníci historie, dobrého koupání i večerní zábavy.

Z Ischie se dají podnikat zajímavé lodní výlety do okolí ostrova. Za návštěvu stojí například ostrova Capri, Amalfské pobřeží, Neapol, Pompeje a Vesuv či Monte Epomeo. Autobusem nebo lodí se můžete vypravit také na okružní výlet kolem ostrova.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ VE FRANCII

Pojeďte si užít lyžování a klid v Savojských Alpách! 8 dní skipas, 7 nocí v rezidenci přímo u sjezdovky, doprava komfort. busem. To vše nyní od 6 770 Kč/os

 

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO

Velký okruh po nejzajímavějších místech Středního Východu
včetně výletu do jordánské Petry s poutavým českým výkladem. CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA