Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Ischia Ponte

Informace o Ischia Ponte na ostrově Ischia

Ischia Ponte je jednou z částí hlavního města Ischia, které se rozkládá na východním pobřeží stejnojmenného ostrova. V Ischia Ponte najdete starší a původní zástavbu s historickými budovami, které dominuje Aragonský hrad. Ubytování je umožněno v hotelích vystavených na klidném místě s dobrým výhledem na moře a historické budovy. Centrum městečka poskytuje dostatečné společenské a kulturní vyžití. Mezi Ischia Ponte a přístavem Ischia Porto se rozkládá piniový háj, jenž byl vysázen na původním černém lávovém Lava Dell´Arso. Rovněž se mezi nimi nachází i několik písečných pláží. K Ischia Ponte patří pláž Cartaromana známá svými horkými železitými prameny, které vyvěrají přímo do moře. Dobře dostupná je také pláž Il Lido a termální zahrada Eden. Pláže mají pozvolný vstup do moře, proto je vyhledávají hlavně rodiny s malými dětmi a méně zkušení plavci. Přímo na místě si můžete dokoupit plážový servis, jako jsou slunečníky a lehátka.

Ischia Ponte byla původně jen rybářská vesnička, která si dodnes zachovalo svůj starobylý ráz. Kromě Aragonského hradu stojí za návštěvu také katedrála a kostel Spirito Santo. Ve městě byste neměli vynechat ani návštěvu Mořského muzea, Michelangelovy věže, výrobny parfémů nebo kostela Madonny delle Grazie. Až do roku 1929 byl v Ischia Ponte funkční starý zachovalý akvadukt. Kolem města se rozkládají vinice, ovocné sady a piniové háje, které vytvářejí typický obraz krajiny. Hlavní město Ischia patří k nejrušnějším místům na ostrově, nabízejícím různá lákadla, např. piano-bary, diskotéky, typické rybí restaurace a mnoho obchodů mezi slavnou uličkou Via Roma a Corso Vittorio Colonna. Na své si zde přijde opravdu každý, jak milovníci historie, dobrého koupání i večerní zábavy.

Z Ischie se dají podnikat zajímavé lodní výlety do okolí ostrova. Za návštěvu stojí například ostrova Capri, Amalfské pobřeží, Neapol, Pompeje a Vesuv či Monte Epomeo. Autobusem nebo lodí se můžete vypravit také na okružní výlet kolem ostrova.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do SAE

Poznejte Spojené Arabské Emiráty - Dubaj, Abu Dhabí, Šardžá a užijte si pohyb v plážovém resortu. S polopenzí, českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA