Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Ischia Porto

Informace o Ischia Porto na ostrově Ischia

Ischia Porto je jednou z částí hlavního města Ischia, které se rozkládá na východním pobřeží stejnojmenného ostrova. Zatímco Ischia Ponte představuje původní část města se starou zástavbou a Aragonským hradem, Ischia Porto je velkým historickým přístavem, ale také moderní a dosti živou částí města. Kromě velkých hotelových komplexů, luxusních hotelů a apartmánů zde najdete také značkové obchodní domy, nepřeberné množství restaurací, kaváren, cukráren, barů a diskoték. Hlavním obchodním centrem Ischie se staly slavné uličky Via Roma a Corso Vittoria Colonna.

Domy v Ischia Porto byly vystavěny terasovitě nad přístavem. Přístav byl původně zaplaven sopečným kráterem. Později v roce 1854, za vlády Ferdinanda II. byl kanálem propojen s mořem. Dnes z tohoto přístavu, jenž tvoří jakési srdce celého ostrova, vyplouvají lodě směřující do Neapole a Pozzuoli. V této části města se rozkládají staré městské lázně Antiche Terme Comunali, kde se využívají prameny z Fontany, Fornella a San Camilla.

Ve městě byste neměli vynechat návštěvu Aragonského hradu, Mořského muzea, Michelangelovy věže, Aquaduktu, výrobny parfémů nebo kostela Madonny delle Grazie. Z Ischie se dají podnikat zajímavé lodní výlety do okolí ostrova. Za návštěvu stojí například ostrova Capri, Amalfské pobřeží, Neapol, Pompeje a Vesuv či Monte Epomeo. Autobusem nebo lodí se můžete vypravit také na okružní výlet kolem ostrova.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do SAE

Poznejte Spojené Arabské Emiráty - Dubaj, Abu Dhabí, Šardžá a užijte si pohyb v plážovém resortu. S polopenzí, českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA