Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Ischia Porto

Informace o Ischia Porto na ostrově Ischia

Ischia Porto je jednou z částí hlavního města Ischia, které se rozkládá na východním pobřeží stejnojmenného ostrova. Zatímco Ischia Ponte představuje původní část města se starou zástavbou a Aragonským hradem, Ischia Porto je velkým historickým přístavem, ale také moderní a dosti živou částí města. Kromě velkých hotelových komplexů, luxusních hotelů a apartmánů zde najdete také značkové obchodní domy, nepřeberné množství restaurací, kaváren, cukráren, barů a diskoték. Hlavním obchodním centrem Ischie se staly slavné uličky Via Roma a Corso Vittoria Colonna.

Domy v Ischia Porto byly vystavěny terasovitě nad přístavem. Přístav byl původně zaplaven sopečným kráterem. Později v roce 1854, za vlády Ferdinanda II. byl kanálem propojen s mořem. Dnes z tohoto přístavu, jenž tvoří jakési srdce celého ostrova, vyplouvají lodě směřující do Neapole a Pozzuoli. V této části města se rozkládají staré městské lázně Antiche Terme Comunali, kde se využívají prameny z Fontany, Fornella a San Camilla.

Ve městě byste neměli vynechat návštěvu Aragonského hradu, Mořského muzea, Michelangelovy věže, Aquaduktu, výrobny parfémů nebo kostela Madonny delle Grazie. Z Ischie se dají podnikat zajímavé lodní výlety do okolí ostrova. Za návštěvu stojí například ostrova Capri, Amalfské pobřeží, Neapol, Pompeje a Vesuv či Monte Epomeo. Autobusem nebo lodí se můžete vypravit také na okružní výlet kolem ostrova.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ VE FRANCII

Pojeďte si užít lyžování a klid v Savojských Alpách! 8 dní skipas, 7 nocí v rezidenci přímo u sjezdovky, doprava komfort. busem. To vše nyní od 6 770 Kč/os

 

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO

Velký okruh po nejzajímavějších místech Středního Východu
včetně výletu do jordánské Petry s poutavým českým výkladem. CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA