Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Panza

Informace o lokalitě Panza na ostrově Ischia

Panza je městská část, která patří k Foriu. Nachází se nedaleko Sant' Angela nad zálivem Sorgeto, kde vyvěrají termální prameny přímo do moře. Panza je velmi klidné místo, v jehož centru naleznete několik menších obchodů a restaurací.

Za koupáním a rušnějším nočním a společenským životem se musíte vydat do nedalekého Foria. Město má kolem 8 tisíc stálých obyvatel a stalo jednou z nejvyhledávanějších lokalit na ostrově. Turisty sem přitahují především dvě rozlehlé písečné pláže San Francesco a Citara. Tyto pláže mají pozvolný vstup do čistých vod Tyrhénského moře, což ocení hlavně rodiny s dětmi a méně zdatní plavci. Za malý poplatek si můžete zapůjčit lehátka a slunečníky.

Forio se táhne v délce několika kilometrů od mysu Punta Caruso k Punta Imperatore. Proslavilo se také známými termálními lázněmi „Poseidonovy zahrady“ nacházejícími se nedaleko pláže Citara. Jde o rozsáhlý komplex 20 bazénů s vodami různých teplot a složení. Narazíte zde na vodu studenou, teplou, horkou, perlivou, termální, slanou i sladkou. Ve zdejší jeskyni je navíc ukrytá sauna i další léčivé prameny. Na další prameny pak narazíte ještě v botanickém parku, kde tryskají z fontán. Na své si zde přijdou i milovníci historie, kteří se mohou kochat celou řadou světských památek a muzeí.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do SAE

Poznejte Spojené Arabské Emiráty - Dubaj, Abu Dhabí, Šardžá a užijte si pohyb v plážovém resortu. S polopenzí, českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA