Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

San´t Angelo

Informace o letovisku San´t Angelo na ostrově Ischia 

V nejjižnější části Ischie se rozkládá malá rybářská vesnička San´t Angelo. Je považována za nejromantičtější místo na ostrově. V městečku totiž panuje jedinečná středomořská atmosféra, kterou dotváří bílé domky oddělené úzkými uličkami. Tyto klikatící se uličky lákají k nezapomenutelným romantickým procházkám. Navíc jsou tak úzké, že jimi neprojede žádné auto. A tak je vlastně celé San´t Angelo pěší zónou a oázou klidu a odpočinku.

San´t Angelo je ve skutečnosti jižní částí obce Serrara Fontana, která je nejvýše položenou obcí na ostrově. Serrana Fontana je rozdělena do malých vesnic Serrara, Fontana, Noia, Calimera, Pananto, Ciglio, Succhivo a San´t Angelo. U obce San´t Angelo se nachází kouzelný pevninský kopcovitý výběžek Punta San´t Angelo, který je neodmyslitelnou součástí ostrova Ischia. Tento dominantní výběžek je s pevninou spojen 100 metrovou písčitou pláží. Na vrcholku se nachází trosky věže, jež byla v roce 1809 zničena britskými jednotkami admirála Nelsona.

Většina návštěvníků toužících po aktivnějším trávení dovolené u moře vyhledává právě San´t Angelo pro skvělé možnosti vyžití. Obec tvoří malebné domečky vystavěné ve svahu. Snad u žádného nechybí bazén a jsou obklopeny bujnou kvetoucí vegetací. V okolí San´t Angela se rozkládají vinice, citrónové a pomerančové sady. Městečko leží v malebné zátoce Cava Grado, která je lemována krásnou písčitou pláží. U pláže kotví rybářské loďky. Letovisko San´t Angelo je vyhlášeným cílem pro všechny, kdo hledají klid a odpočinek.

V blízkosti San´t Angela se nachází lázně Afroditiny a Apollonovy zahrady. V nich je vám k dispozici 12 bazénů o teplotě 18 - 42 ˚C. Jeden bazén je krytý s hydromasáží, jeden olympijský a jeden dětský. Návštěvníci zde mohou využívat také saunu umístěnou v přírodní jeskyni, zajít si na kosmetiku nebo fyzioterapii. Součástí těchto lázní je terasa nad mořem, snack bar, restaurace, privátní pláž a oddělená část pro nudisty. Dalším oblíbeným termálním parkem je Tropical Park s řadou nejrůznějších bazénů. Lázně v San´t Angelu patří k tomu nejluxusnějšími, co Ischia nabízí.

U San´t Angela v zálivu Sorgeto vyvěrají přímo do moře horké prameny. Kdo má zájem, může se zde koupat klidně i v zimě. Jde o téměř nejteplejší prameny na ostrově, jejich teplota dosahuje 75 stupňů Celsia.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ VE FRANCII

Pojeďte si užít lyžování a klid v Savojských Alpách! 8 dní skipas, 7 nocí v rezidenci přímo u sjezdovky, doprava komfort. busem. To vše nyní od 6 770 Kč/os

 

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO

Velký okruh po nejzajímavějších místech Středního Východu
včetně výletu do jordánské Petry s poutavým českým výkladem. CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA