Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Badolato Marina

Badolato Marina - informace o letovisku

Badolato Marina je klidné letovisko ležící na pobřeží Jónského moře. Badolato se nachází 40 km jižně od italského města Catanzaro Marina. Historické městečko Badolato je od Badolato Marina vzdáleno jen několik minut a z historického hlediska je velmi důležitým centrem nejen pro archeology, ale i pro milovníky kultury a historie. Středověké městečko, založené roku 1081 n. l. se rozkládá na kopci asi 3 km od přímořské části Badolato Marina omývané Jónským mořem.

Středověké městečko Badolato se vypíná na kopci nad pobřežím s širokým rozhledem na moře. Založeno bylo již v prvním tisíciletí n. l. a proslulo jako poslední pevninská zastávka při první křížové výpravě roku 1090. Místní legenda praví, že i zde může být ukryt Svatý Grál, který templáři v Jeruzalémě našli. O bohatosti městečka vypovídá i třináct chrámů, kostelů a kaplí. V současnosti je Badolato bohaté především okolní neporušenou přírodou a průzračným mořem, ideálním místem pro podmořské výlety. Přímořská část se nazývá Badolato Marina.

Městečko Badolato Marina se nachází přímo při jónském pobřeží plného obchodníků s kalábrijskými výrobky. Ve výšce 240 m nad mořem se nachází historické centrum města Badolato charakteristické především svou výstavbou a mnohými kostely ve tvaru kříže.

Badolato Marina je klidné letovisko obklopené krásnou písečnou pláží omývanou modrými vodami Jónského moře. V městečku je k dispozici sportovní centrum a podmínky pro rekreaci jsou zde naprosto ideální, protože příjemné klima na koupání začíná na začátku května a končí přibližně v polovině října.

Kalábrie tvoří na jihu Itálie špičku boty kopající do míče (Sicílie). Hlavním městem je Catanzaro. Její dlouhé území omývá Tyrhénské a Jónské moře a obě pobřeží mají přibližně stejnou délku. Na jónském pobřeží a na části thyrénské strany jsou písečné pláže, na jónské straně jsou skvělé podmínky na surfování.

Tipy na výlet 

Za vidění jistě stojí jedno z nejnavštěvovanějších měst Kalábrie, Tropea. Rozkládá se na rozhraní zálivu sv. Eufemia a Gioia Tauro. Z řecko-normanské doby se zde dochovalo velké množství památek, např. kostel sv. Marie, vybudovaný na vrcholu skalnatého útesu, kam vede příkré schodiště, dále kostel sv. Františka z Assisi. V blízkosti historického města se nachází mys Capo Vaticano se svými nádhernými písčitými plážemi.

Za vidění stojí také Stilo a jeho byzantský cihlový chrám Cattolica, Reggio di Calabria, kde se nachází muzeum Museo Nazionale della Magna Grecia.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA