Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Bianco

Bianco - informace o letovisku

Lázeňské místo Bianco leží na jižním pobřeží Jónského moře v italské oblasti zvané Kalábrie. Kalábrie je proslulá především díky svým překrásným plážím a téměř panenskou krajinou. Bianco vám nabídne písčité pláže s pozvolným vstupem, jež omývají průzračné vody Jónského moře.

Bianco je ideálním místem pro dovolenou s dětmi právě díky písčitým plážím. Kromě koupání však Bianco nabízí i širokou možnost výletů. Stanice dráhy Bianco leží totiž přímo na lince Catanzaro - Reggio di Calabria, po níž se pohodlně dopravíte do důležitých měst Kalábrie. Jedním historicky zajímavým a od Bianco jen 20 km vzdáleným je Locri. Pokud se nebudete chtít z Bianco příliš vzdalovat, vydejte se po horské silničce do Santa Agata del Bianco, jež se tyčí do výše 405 m n. m.

Kuchyně je v Kalábrii podobná té v Campánii, určité ingredience jsou hojně podobné i řecké kuchyni. Pro region jsou typické sýry, jako riccota nebo provolone. Co je pro Itálii typické obecně je zázvor a paprika. Kalábrie je ovšem i vinařský region. Dělají se zejména sladká bílá vína jako Greco di Bianco. Výchozí surovinou pro bílé Cirò (Bianco) je odrůda Greco Bianco, starořeckého původu. Toto suché víno, které charakterizuje mírně ovocné aroma, se s oblibou podává ke kalábrijské specialitě, ke grilovanému mečounu s medovou omáčkou.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do SAE

Poznejte Spojené Arabské Emiráty - Dubaj, Abu Dhabí, Šardžá a užijte si pohyb v plážovém resortu. S polopenzí, českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA