Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Bianco

Bianco - informace o letovisku

Lázeňské místo Bianco leží na jižním pobřeží Jónského moře v italské oblasti zvané Kalábrie. Kalábrie je proslulá především díky svým překrásným plážím a téměř panenskou krajinou. Bianco vám nabídne písčité pláže s pozvolným vstupem, jež omývají průzračné vody Jónského moře.

Bianco je ideálním místem pro dovolenou s dětmi právě díky písčitým plážím. Kromě koupání však Bianco nabízí i širokou možnost výletů. Stanice dráhy Bianco leží totiž přímo na lince Catanzaro - Reggio di Calabria, po níž se pohodlně dopravíte do důležitých měst Kalábrie. Jedním historicky zajímavým a od Bianco jen 20 km vzdáleným je Locri. Pokud se nebudete chtít z Bianco příliš vzdalovat, vydejte se po horské silničce do Santa Agata del Bianco, jež se tyčí do výše 405 m n. m.

Kuchyně je v Kalábrii podobná té v Campánii, určité ingredience jsou hojně podobné i řecké kuchyni. Pro region jsou typické sýry, jako riccota nebo provolone. Co je pro Itálii typické obecně je zázvor a paprika. Kalábrie je ovšem i vinařský region. Dělají se zejména sladká bílá vína jako Greco di Bianco. Výchozí surovinou pro bílé Cirò (Bianco) je odrůda Greco Bianco, starořeckého původu. Toto suché víno, které charakterizuje mírně ovocné aroma, se s oblibou podává ke kalábrijské specialitě, ke grilovanému mečounu s medovou omáčkou.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA