Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Campora San Giovanni

Campora San Giovanni - informace o letovisku

Městečko Campora San Giovanni se nachází na pobřeží Tyrhénského moře, pár kilometrů od městeček Amantea a Fiumefreddo s romantickým historickým centrem. Je vzdáleno pouhých 7 km od výjezdu Falerna z dálnice, 25 km od letiště v Lamezii Terme a jen 8 km od železniční stanice Amantea. Amantea je také významné turistické centrum, kde najdeme spoustu barů, restaurací, kaváren, obchodů.

Amantea – Campora San Giovanni je malá přímořská turistická zóna, která se nachází pouhých 8 km od turisticky známého městečka Amantea. V nové části města Amantea, kde ještě v 9. století dosahovalo moře, dnes najdeme spoustu barů, restaurací, cukráren, kaváren a obchodů. V historické části Amantea můžete obdivovat krásy šlechtických paláců vystavěných přímo na skále, pozůstatky strážní věže a středověkého hradu.

Tato oblast je známá především zpracováním fíků. V letním období se fíky sbírají zásadně ručně, poté se nechají usušit a na podzim se dále zpracovávají, polévají se bílou i hořkou čokoládou, plní mandlemi a ořechy.

Doporučujeme navštívit 

Romantické městečko Tropea tyčící se na mohutném skalním útesu omývané Tyrhénským mořem nádherné azurové barvy s bílými plážemi, je známé především normanskou katedrálou z 11. století, kostel Svaté Marie (Santa Maria dell’Isola), který je také vybudovaný na vrcholu skalnatého útesu, kam vede strmé schodiště. Tropea s množstvím historických památek, starých městských paláců a typickými úzkými uličkami vábí k romantickým procházkám. Náměstíčka i uličky jsou plné barů, cukráren, restaurací, pizzerií, obchodů a suvenýrů.

Klášter Svaté Madonny delle Armi z 12. století ležící ve výšce 1100 m nad mořem je zasazen přímo do skalnatého výběžku Národního parku Pollino, odkud je nádherný výhled na jónské pobřeží a sibarskou nížinu.

Grotta delle Nimfe je jeskyně odkud vyvěrá termální pramen se sirnatou vodou a společně se zdejším léčivým bahnem má příznivé účinky na respirační a kožní onemocnění.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA