Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Campora San Giovanni

Campora San Giovanni - informace o letovisku

Městečko Campora San Giovanni se nachází na pobřeží Tyrhénského moře, pár kilometrů od městeček Amantea a Fiumefreddo s romantickým historickým centrem. Je vzdáleno pouhých 7 km od výjezdu Falerna z dálnice, 25 km od letiště v Lamezii Terme a jen 8 km od železniční stanice Amantea. Amantea je také významné turistické centrum, kde najdeme spoustu barů, restaurací, kaváren, obchodů.

Amantea – Campora San Giovanni je malá přímořská turistická zóna, která se nachází pouhých 8 km od turisticky známého městečka Amantea. V nové části města Amantea, kde ještě v 9. století dosahovalo moře, dnes najdeme spoustu barů, restaurací, cukráren, kaváren a obchodů. V historické části Amantea můžete obdivovat krásy šlechtických paláců vystavěných přímo na skále, pozůstatky strážní věže a středověkého hradu.

Tato oblast je známá především zpracováním fíků. V letním období se fíky sbírají zásadně ručně, poté se nechají usušit a na podzim se dále zpracovávají, polévají se bílou i hořkou čokoládou, plní mandlemi a ořechy.

Doporučujeme navštívit 

Romantické městečko Tropea tyčící se na mohutném skalním útesu omývané Tyrhénským mořem nádherné azurové barvy s bílými plážemi, je známé především normanskou katedrálou z 11. století, kostel Svaté Marie (Santa Maria dell’Isola), který je také vybudovaný na vrcholu skalnatého útesu, kam vede strmé schodiště. Tropea s množstvím historických památek, starých městských paláců a typickými úzkými uličkami vábí k romantickým procházkám. Náměstíčka i uličky jsou plné barů, cukráren, restaurací, pizzerií, obchodů a suvenýrů.

Klášter Svaté Madonny delle Armi z 12. století ležící ve výšce 1100 m nad mořem je zasazen přímo do skalnatého výběžku Národního parku Pollino, odkud je nádherný výhled na jónské pobřeží a sibarskou nížinu.

Grotta delle Nimfe je jeskyně odkud vyvěrá termální pramen se sirnatou vodou a společně se zdejším léčivým bahnem má příznivé účinky na respirační a kožní onemocnění.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do SAE

Poznejte Spojené Arabské Emiráty - Dubaj, Abu Dhabí, Šardžá a užijte si pohyb v plážovém resortu. S polopenzí, českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA