Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Capo Vaticano

Capo Vaticano - informace o letovisku

Letovisko Capo Vaticano leží v nádherné rekreační oblasti v jižní části Kalábrie a nachází se nedaleko historického italského města Tropeo. Capo Vaticano uchvátí každého velmi členitým pobřežím, kde skály prudce padající do moře a střídají se zátočinkami s písečnými plážemi a křišťálově průzračnou vodou. Je zde plno zeleně a za dobré viditelnosti můžete spatřit i Liparské ostrovy. Kromě koupání na rozmanitém pobřeží Capo Vaticano jsou zde i ideální podmínky pro potápěče.

V místech, kde se v Tyrhénském moři spojují dva zálivy Golfo di S. Eufemia a Golfo di Gioia Tauro, se nachází malý nenápadný mys Capo Vaticano. Je nejzápadnějším skalním výběžkem širokého poloostrova, který tvoří výstupek na nártu italské boty. Mys Capo Vaticano je překrásný – umožňuje výhled na vulkán Stromboli a Liparské ostrovy. Je zde spousta kaktusů, banánovníků a dalších tropických rostlin a palem.

Capo Vaticano - tato část Kalábrie byla turisty objevena teprve nedávno, proto si stále zachovává osobitý kolorit a místní obyvatelstvo původní styl života. Deset kilometrů odtud se nachází jedno z nejnavštěvovanějších měst Kalábrie – Tropea. Město bylo založeno v řecko-normanské době, ze které se zachovalo velké množství historických památek. Vítaným zpestřením je také velký aquapark v Zambrone.

Nad pobřežní silničkou se zvedají kolmá skaliska, na nichž je usazeno elegantní lázeňské městečko s hotýlky a restauracemi Tropea. Typickou scenérii vytváří skalisko San Leonardo a půvabný ostrůvek Santa Maria spojený s pevninou. 12 km jižně od Tropey je skalnatý mys Capo Vaticano, který obklopují písečné romantické zátoky. Naopak severně od Tropey se nachází oblasti Parghelia a Briatico, které podobně jako Capo Vaticano skýtají jedinečné podmínky k vycházkám do přírody, potápění a koupání.

V 16. století nechal Don Pedro z Toleda, místokrál z Neapole, vybudovat stovky strážných věží jako ochranu před piráty. Některé z nich jsou dosud k vidění i na Capo Vaticano - např. Torre Bali, Torre Marino, Torre Ruffa, Torre S. Maria, Torre Parnaso, Torre Marrana nebo Torre Galli. Důležitá strážní věž válcového tvaru (dnešní trosky Torre Marrana) byla vybudována z žulového a vápencového kamene. Stojí osamoceně na skalnatém kopci poblíž osady Brivadi. Ve spojení s věží z Capo Vaticano a s Torre Ruffa signalizovala do vnitrozemí příjezd nebezpečných saracenských lodí.

Pobřeží na mysu Capo Vaticano, který je součástí obce Ricadi, patří mezi nejkrásnější v Kalábrii. Giuseppe Berto opěvoval jeho divokou krásu v románu „Il male oscuro“ (Neznámé zlo). Vysoký a nepřístupný břeh střídají pláže s tím nejjemnějším pískem. Některé jsou přístupné pouze z loďky nebo po krkolomných stezkách. Strmě se zvedá nad nádherně barevným mořem, které je stejně průzračné jako v Karibiku. Vyznavačům potápění nabízí pohledy na mořské dno, které je z přírodního hlediska velice zajímavé. Mnohé vraky, starověké nebo z válečných období, se zde nacházejí v malých hloubkách mezi vyčnívajícími skalisky u Formicoli, u Vadarské skály, u malého útesu u Matinea, na mělčině u Monaca, u útesu Galea (informace podává Pro Loco di Ricadi, tel.: 0039 0963 663 119). Kancelář Diving Mondo Blu organizuje potápěčské výpravy a podmořské prohlídky (tel.: 0039 0963 663 837).

Zajímavost 

Capo Vaticano – Ricadi je jedno z nejkrásnějších míst jižní Itálie se nachází nedaleko historického města Tropea. Nádherná oblast plná zeleně, bílých písčitých a skalnatých pláží s křišťálově průzračným mořem. Pouze v této oblasti roste kapradí s názvem Woodwardia radicans. Část městečka Ricadi – Torre Ruffa – je pojmenovaná podle strážní věž z 16. století.

Tipy na výlety 

Na Capo Vaticano v Kalábrii vás stará města v okolí zvou k objevitelským toulkám, blízká pohoří Sila a Aspromonte zase k nevšedním dobrodružstvím v nedotčené přírodě. Koupání, potápění a slunění na Capo Vaticano se dají střídat se zajímavými výlety po celé Kalábrii.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ VE FRANCII

Pojeďte si užít lyžování a klid v Savojských Alpách! 8 dní skipas, 7 nocí v rezidenci přímo u sjezdovky, doprava komfort. busem. To vše nyní od 6 770 Kč/os

 

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO

Velký okruh po nejzajímavějších místech Středního Východu
včetně výletu do jordánské Petry s poutavým českým výkladem. CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA