Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Capo Vaticano

Capo Vaticano - informace o letovisku

Letovisko Capo Vaticano leží v nádherné rekreační oblasti v jižní části Kalábrie a nachází se nedaleko historického italského města Tropeo. Capo Vaticano uchvátí každého velmi členitým pobřežím, kde skály prudce padající do moře a střídají se zátočinkami s písečnými plážemi a křišťálově průzračnou vodou. Je zde plno zeleně a za dobré viditelnosti můžete spatřit i Liparské ostrovy. Kromě koupání na rozmanitém pobřeží Capo Vaticano jsou zde i ideální podmínky pro potápěče.

V místech, kde se v Tyrhénském moři spojují dva zálivy Golfo di S. Eufemia a Golfo di Gioia Tauro, se nachází malý nenápadný mys Capo Vaticano. Je nejzápadnějším skalním výběžkem širokého poloostrova, který tvoří výstupek na nártu italské boty. Mys Capo Vaticano je překrásný – umožňuje výhled na vulkán Stromboli a Liparské ostrovy. Je zde spousta kaktusů, banánovníků a dalších tropických rostlin a palem.

Capo Vaticano - tato část Kalábrie byla turisty objevena teprve nedávno, proto si stále zachovává osobitý kolorit a místní obyvatelstvo původní styl života. Deset kilometrů odtud se nachází jedno z nejnavštěvovanějších měst Kalábrie – Tropea. Město bylo založeno v řecko-normanské době, ze které se zachovalo velké množství historických památek. Vítaným zpestřením je také velký aquapark v Zambrone.

Nad pobřežní silničkou se zvedají kolmá skaliska, na nichž je usazeno elegantní lázeňské městečko s hotýlky a restauracemi Tropea. Typickou scenérii vytváří skalisko San Leonardo a půvabný ostrůvek Santa Maria spojený s pevninou. 12 km jižně od Tropey je skalnatý mys Capo Vaticano, který obklopují písečné romantické zátoky. Naopak severně od Tropey se nachází oblasti Parghelia a Briatico, které podobně jako Capo Vaticano skýtají jedinečné podmínky k vycházkám do přírody, potápění a koupání.

V 16. století nechal Don Pedro z Toleda, místokrál z Neapole, vybudovat stovky strážných věží jako ochranu před piráty. Některé z nich jsou dosud k vidění i na Capo Vaticano - např. Torre Bali, Torre Marino, Torre Ruffa, Torre S. Maria, Torre Parnaso, Torre Marrana nebo Torre Galli. Důležitá strážní věž válcového tvaru (dnešní trosky Torre Marrana) byla vybudována z žulového a vápencového kamene. Stojí osamoceně na skalnatém kopci poblíž osady Brivadi. Ve spojení s věží z Capo Vaticano a s Torre Ruffa signalizovala do vnitrozemí příjezd nebezpečných saracenských lodí.

Pobřeží na mysu Capo Vaticano, který je součástí obce Ricadi, patří mezi nejkrásnější v Kalábrii. Giuseppe Berto opěvoval jeho divokou krásu v románu „Il male oscuro“ (Neznámé zlo). Vysoký a nepřístupný břeh střídají pláže s tím nejjemnějším pískem. Některé jsou přístupné pouze z loďky nebo po krkolomných stezkách. Strmě se zvedá nad nádherně barevným mořem, které je stejně průzračné jako v Karibiku. Vyznavačům potápění nabízí pohledy na mořské dno, které je z přírodního hlediska velice zajímavé. Mnohé vraky, starověké nebo z válečných období, se zde nacházejí v malých hloubkách mezi vyčnívajícími skalisky u Formicoli, u Vadarské skály, u malého útesu u Matinea, na mělčině u Monaca, u útesu Galea (informace podává Pro Loco di Ricadi, tel.: 0039 0963 663 119). Kancelář Diving Mondo Blu organizuje potápěčské výpravy a podmořské prohlídky (tel.: 0039 0963 663 837).

Zajímavost 

Capo Vaticano – Ricadi je jedno z nejkrásnějších míst jižní Itálie se nachází nedaleko historického města Tropea. Nádherná oblast plná zeleně, bílých písčitých a skalnatých pláží s křišťálově průzračným mořem. Pouze v této oblasti roste kapradí s názvem Woodwardia radicans. Část městečka Ricadi – Torre Ruffa – je pojmenovaná podle strážní věž z 16. století.

Tipy na výlety 

Na Capo Vaticano v Kalábrii vás stará města v okolí zvou k objevitelským toulkám, blízká pohoří Sila a Aspromonte zase k nevšedním dobrodružstvím v nedotčené přírodě. Koupání, potápění a slunění na Capo Vaticano se dají střídat se zajímavými výlety po celé Kalábrii.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do SAE

Poznejte Spojené Arabské Emiráty - Dubaj, Abu Dhabí, Šardžá a užijte si pohyb v plážovém resortu. S polopenzí, českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA