Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Cariati

Cariati - informace o letovisku

Cariati leží uprostřed Jónského pobřeží mezi Sibari, Rossanem a Crotonem v místě, odkud jsou snadno dosažitelné všechny zajímavé lokality pro nezapomenutelné výlety: Rossano a bahenní lázně Grotta delle Ninfe, odkud vyvěrá termální pramen, velmi dobře vybavený Aquapark Odissea, Crotone či celodenní výlet na Sicílii do jednoho z nejpřitažlivějších a nejnavštěvovanějších míst Evropy – Taorminy.Cariati je překrásné pobřežní místo nacházející se na východě Kalábrie. Je obklopeno hradbami z 15. století, ve kterých uchovává dobře udržované historické jádro. Cariati se nalézá pouhý 1 km od Jónského moře, které je jedním z nejčistších a nejteplejších v Evropě.

Starobylé městečko Cariati s přibližně 3 000 let slavnou minulostí láká na báječné romantické procházky starým městem. Je velice malebné, situované na vyvýšeném místě, ze kterého je krásný pohled na přístav. Jméno města bylo odvozeno od slov: charita, nebo carina, což by znamenalo krásná a milá, v dobách starých Římanů město věnované bohyni lovu Dianě.

Starobylé městečko Cariati se svou polohou je ideálním místem pro konání výletů do velmi zajímavých lokalit. Nezapomenutelné zážitky vám přinese například archeologický park Sibari, překrásný výběžek Capo Lolonna či Capo Rizzuto. Tyrkysové moře zde omývá jemné i hrubší písečné pláže, kde si můžete užívat koupání a slunných dnů v Kalábrii.

Zajímavost 

Cariati Marina je nevelké pobřežní městečko situované na jónské straně Kalábrie. Tato oblast je proslulá pěstováním vinné révy. U kolébky kalábrijského vinařství stáli řečtí kolonizátoři, kteří místní víno pokládali za jedno z nejlahodnějších, a proto je dostávali za odměnu vítězové olympijských her. Nejznámější je víno Ciro – pojmenované podle zdejšího městečka. Nejvýznamnější stavbou středověkého města Ciro je chrám zasvěcený Dionýsovi. Dalším blízkým městem, které doporučujeme navštívit, je na vrcholku postavené Rossano s tisíciletým historickým centrem a barokní katedrálou sv. Marie.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA