Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Diamante

Diamante - informace o letovisku

Diamante je starobylé městečko někdy nazývané Perlou Tyrhénského pobřeží, leží přímo u břehů azurového moře s nádhernými plážemi lemovanými palmovou promenádou. Jihoitalské městečko, někdy nazývané Cittá dei Murales (město zdí), zaujme nádherným mořem, pláží s bílým pískem a výhledem na stěny Apenin, které právě v těchto místech jsou nejblíže k mořskému pobřeží. V úzkých romantických uličkách historického města můžete obdivovat novodobé nástěnné malby zvané murales, na kterých se podílelo mnoho italských i cizích malířů. Zajímavostí je kostel, který stojí ve výšce 720 metrů nad mořem.

Městečko proslavil také Feferonkový festival, který se zde koná na začátku září. Jedná se o přehlídku filmové tvorby, kultury, satiry, folkové hudby a gastronomie. Nejběžnější přísadou klasické kalábrijské kuchyně je feferonka (peperoncino), kterou zde najdeme v čerstvé i usušené formě, nebo jako přísada mnohých lahůdek jako jsou feferonková zmrzlina a čokoláda, likér i těstoviny s feferonkovou příchutí, nakládané feferonky plněné zeleninou a mnohé další speciality. Na tržištích uvidíte pravé italské papričky, které jsou nezbytnou součástí omáčky arrabiata.

Zajímavost 

Pobřeží Riviera dei Cedri získalo svůj název podle cedrátů, nízké husté stromky s dlouhými ostrými trny na větvích, jejichž plody - cedri se zde ve velkém množství pěstují a mají zde také ty nejlepší klimatické podmínky pro svůj růst. Plody se podobají citrónům, ale na rozdíl od nich mohou dosahovat hmotnosti i přes jeden kilogram. Plody se především využívají v cukrářství, vyrábí se z nich také místní likér, limonáda, kandované ovoce a jejich nezaměnitelná chuť se přidává i do čokolády, zmrzliny a těstovin.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do SAE

Poznejte Spojené Arabské Emiráty - Dubaj, Abu Dhabí, Šardžá a užijte si pohyb v plážovém resortu. S polopenzí, českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA