Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Diamante

Diamante - informace o letovisku

Diamante je starobylé městečko někdy nazývané Perlou Tyrhénského pobřeží, leží přímo u břehů azurového moře s nádhernými plážemi lemovanými palmovou promenádou. Jihoitalské městečko, někdy nazývané Cittá dei Murales (město zdí), zaujme nádherným mořem, pláží s bílým pískem a výhledem na stěny Apenin, které právě v těchto místech jsou nejblíže k mořskému pobřeží. V úzkých romantických uličkách historického města můžete obdivovat novodobé nástěnné malby zvané murales, na kterých se podílelo mnoho italských i cizích malířů. Zajímavostí je kostel, který stojí ve výšce 720 metrů nad mořem.

Městečko proslavil také Feferonkový festival, který se zde koná na začátku září. Jedná se o přehlídku filmové tvorby, kultury, satiry, folkové hudby a gastronomie. Nejběžnější přísadou klasické kalábrijské kuchyně je feferonka (peperoncino), kterou zde najdeme v čerstvé i usušené formě, nebo jako přísada mnohých lahůdek jako jsou feferonková zmrzlina a čokoláda, likér i těstoviny s feferonkovou příchutí, nakládané feferonky plněné zeleninou a mnohé další speciality. Na tržištích uvidíte pravé italské papričky, které jsou nezbytnou součástí omáčky arrabiata.

Zajímavost 

Pobřeží Riviera dei Cedri získalo svůj název podle cedrátů, nízké husté stromky s dlouhými ostrými trny na větvích, jejichž plody - cedri se zde ve velkém množství pěstují a mají zde také ty nejlepší klimatické podmínky pro svůj růst. Plody se podobají citrónům, ale na rozdíl od nich mohou dosahovat hmotnosti i přes jeden kilogram. Plody se především využívají v cukrářství, vyrábí se z nich také místní likér, limonáda, kandované ovoce a jejich nezaměnitelná chuť se přidává i do čokolády, zmrzliny a těstovin.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ VE FRANCII

Pojeďte si užít lyžování a klid v Savojských Alpách! 8 dní skipas, 7 nocí v rezidenci přímo u sjezdovky, doprava komfort. busem. To vše nyní od 6 770 Kč/os

 

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO

Velký okruh po nejzajímavějších místech Středního Východu
včetně výletu do jordánské Petry s poutavým českým výkladem. CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA