Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Paola

Paola - informace o letovisku

Paola leží asi 80 km od pobřeží severně od Pizzy. Kromě ruin bývalého hradu zde můžete obdivovat Santuario di San Francesco di Paola, které je nejvýznamnějším zdejším objektem. Svatý František žil a zemřel v Paole v 15. století a svatyně, kterou on a jeho následovníci vytesali do holé skály, je již po staletí poutním místem. Za zmínku stojí také křížová chodba kláštera osázená růžemi a vyzdobená prostými nástěnnými malbami, které zobrazují zázraky svatých. Původní kostel obsahuje ozdobnou relikvii svatého. V rámci komplexu byla také postavena moderní bazilika k příležitosti oslav milénia.

Paola je romantické středisko v jihoitalské oblasti Kalábrie. Její oblázkovo-písečné břehy omývá průzračné Tyrhénské moře. Zčásti je Paola situována na mořském pobřeží, zčásti šplhá do výšky po horských kopcích, které ji společně s mořem lemují a obklopují jako vějíř. Paola je díky svému rozložení nejen místem krásným na pohled z ptačí perspektivy, ale je také místem s půvabným, nově zrekonstruovaným historickým centrem. V kopcích se nad Paolou navíc tyčí půvabný klášter sv. Františka z Paoly, patrona poustevníků a mořeplavců.

Paola je jedním z nejkrásnějších italských středisek pro letní dovolenou. Nejen díky své přírodě a poloze, ale také díky historickému centru, tvořenému majestátní vstupní branou, která je pozůstatkem z opevnění města, kostely a monumenty, ale také malebnými úzkými uličkami. V dubnu se v Paole konají oslavy patrona, zdejšího rodáka a zakladatele řádu paulínů Františka z Paoly, jehož socha je obyvateli vynášena k mořskému pobřeží, kde oslavy probíhají.

Tipy na výlety

Pobřeží Tyrhénského moře
Západní pobřeží regionu je zajímavou směsicí kladů a záporů. Některé jeho části jsou přecpané rekreačními středisky, která lákají Italy toužící po odpočinku. Přesto v této spíše přelidněné oblasti najdete malá městečka, která vás svou roztomilou a okouzlující atmosférou přinutí strávit zde více než den a vychutnávat horké kalábrijské slunce na chráněných písečných plážích. Podél celého západního pobřeží vede dálnice a železniční trať, ze kterých si můžete vychutnat fascinující výhledy. Mimo sezónu je většina hotelů, kempů a turistických vesniček zavřená. Mnoho pobřežních městeček leží na hlavní železniční trati mezi Reggio a Neapolí.

Národní park Parco Nazionale dell’Aspromonte
- je situován v nejjižnější části apeninského hřebene v Kalábrii. Leží v samém centru úplné špičky „italské boty“ mazi pobřežím Tyrhénského a Jónského moře, ale nejsnadnější přístup do této výjimečné oblasti je od západu, tedy od pobřeží Tyrhénského moře.

Tento pás granitovo-krystalického původu na první pohled připomíná velkou pyramidu. Oblast s mnoha horskými vrcholy a náhorními plošinami se nachází v blízkosti moře a dosahuje nadmořské výšky 2000 metrů. Území parku, často vyznačené četnými vodními toky je charakteristické mnoha živočišnými druhy, jako je vlk, sokol, sova, orel, jestřáb.

Hluboké lesy plné buků, stříbrných jedlí, borovic černých, dubů a kaštanů patří k nejkrásnějším v Kalábrii. Obklopený Středozemním mořem je národní park obohacen o významné historické, umělecké a archeologické aspekty a důkazy existence starověkých, klasických, řeckých, středověkých i moderních kultur. Aspromonte je úžasný přírodní a kulturní zážitek pro každého.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ VE FRANCII

Pojeďte si užít lyžování a klid v Savojských Alpách! 8 dní skipas, 7 nocí v rezidenci přímo u sjezdovky, doprava komfort. busem. To vše nyní od 6 770 Kč/os

 

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO

Velký okruh po nejzajímavějších místech Středního Východu
včetně výletu do jordánské Petry s poutavým českým výkladem. CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA