Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

San Nicola Arcella

San Nicola Arcella - informace o letovisku

San Nicola Arcella se rozkládá přímo nad Tyrhénským mořem v nádherné zátoce San Nicola Arcella. Každého v tomto místě okouzlí jedinečné panorama na saracénskou pobřežní věž obklopenou rybářskými loďkami, na ostrov Dino a pobřežní městečko Praia a Mare. V centru městečka najdete charakteristické obchůdky, restaurace, bary, diskotéku a mnoho jiných služeb.

San Nicola Arcella je malé antické městečko ležící na severu Kalábrie přímo na břehu moře, přesněji řečeno na útesech nad zálivem. Je odtud úžasný výhled na krásné pobřeží s četnými zátokami a na ostrov Dino. Místo je vhodné především pro ty, kteří chtějí strávit klidnou dovolenou na okouzlujících malých oblázkových a písečných plážích, ohraničených vysokými skalnatými útesy.

Samotné městečko má také historické centrum s pěkným náměstím a starobylými domy. V historické části města najdete také hrad ze 14. století, který je však dnes jen zřícenina. Dlouhou historii místa dokládá římská strážní věž, která sloužívala obraně před Saracény a Byzantinci. Za návštěvu stojí kostel San Nicola da Tolentino ze 17. století kvůli vyzdobenému stropu a dřevěným sochám, které pochází snad až z 16. stol.

Pláže San Nicola Arcella jsou omývány azurovým Tyrhénským mořem a samotné městečko San Nicola Arcella se rozkládá na krásném panoramatickém místě mezi půvabným střediskem Praia a Mare a historickým městečkem Scalea na terasách nad mořem s výhledy na ostrov Dino a četné zátoky.

San Nicola je také známé pro své vyhlášené rybí restaurace. Místní rybáři je zásobují každý den čerstvými rybami. Letovisko je trvale obydleno a má atmosféru typického jihoitalského městečka, kde nechybí možnosti nákupů, bary a restaurace. Místa ke koupání jsou na krásných plážích pod městečkem v zátočinách ohraničených vysokými skalnatými útesy. Z blízkého okolí jsou známé také skalní oblouky Arco Magno.

Tipy na výlety 

Od května do října se provozují lodní výlety do okolních jeskyní a k jednotlivým plážím.

Ostrov Dino
Na tento oblíbený výlet se vypravíte výletní lodní přímo z pláží v Santa Maria del Cedro a podniknete asi 3 hodinovou plavbu podél členitého pobřeží. Lodí zajedete do tajemných jeskyní na ostrově Dino, vydáte se ke skalním obloukům v moři Arco Magno. Výlet je časově i fyzicky nenáročný, je však plný zážitků a dojmů z přírodních krás tohoto malebného kouta Itálie. Čeká vás plavba výletní lodí podél cederské riviery k ostrovu Dino s řadou jeskyní, z nichž nejznámější jsou Lví a Azurová jeskyně, které hýří nádhernými barvami moře. Koupání v jeskyních je stejně úchvatným zážitkem jakou koupání na pláži v romantické zátoce Arco Magno. Tato nádherná pláž je dostupná pouze z moře a vy k ní proplujete skalními oblouky.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ VE FRANCII

Pojeďte si užít lyžování a klid v Savojských Alpách! 8 dní skipas, 7 nocí v rezidenci přímo u sjezdovky, doprava komfort. busem. To vše nyní od 6 770 Kč/os

 

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO

Velký okruh po nejzajímavějších místech Středního Východu
včetně výletu do jordánské Petry s poutavým českým výkladem. CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA