Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Santa Maria del Cedro

Santa Maria del Cedro - informace o letovisku

Letovisko Santa Maria del Cedro leží v severní části Kalábrie a jeho půvabné pláže jsou omývány azurovým Tyrhénským mořem. Santa Maria del Cedro se nachází nedaleko známého historického kalabrijského městečka Scalea. Název letoviska Santa Maria del Cedro, ale i název celé riviéry je odvozen od množství cedrů, jež lemují místní pobřeží.

Starobylé centrum města Santa Maria del Cedro leží 3 km od moře na úpatí Apenin. Santa Maria del Cedro Marina má ojedinělou osmikilometrovou pláž, která je z části soukromá a z části veřejná, s hrubým tmavším pískem s oblázky a plážovými kiosky. Vybízí k romantickým procházkám při východu a západu slunce.

Santa Maria del Cedro je přímořskou částí staré vesničky, vzdálené asi 5 km od pobřeží. Příjemné, moderní letovisko je součástí oblasti zvané Riviera dei Cedri, nazvané podle místních typických citrusů, a v současnosti nabízí vše, co si může návštěvník ke strávení příjemné dovolené přát, moderní hotely a rezidence, obchody, restaurace i bary. Letovisko s vysokou úrovní služeb přímo láká ke strávení příjemné dovolené.

Santa Maria je typické jihoitalské letovisko na pobřeží průzračného Tyrhénského moře s řadou hotelových komplexů, apartmánových domů, obchodů, barů a restaurací nabízejících speciality kalábrijské kuchyně. Přírodní písečné pláže s drobnými oblázky mají balneologické účinky. Nádherná scenérie hor s národním parkem Polino s nedotčenou divokou přírodou a malebnými kamennými městečky, ve kterých jakoby se zastavil čas, dává typický a neopakovatelný ráz celé této oblasti.

Turistické letovisko získalo pojmenování díky monopolnímu vývozu cedrů, které zde mají ty nejvýhodnější podmínky pro růst. Cedry jsou velké citrusy podobné citronům. Rostou na trnitých keřích dosahujících maximální výšky 1,5 m. Z cedru se vyrábí výborný žaludeční likér, ceněný po celé Itálii, dále limonády, sirupy a kandované ovoce. Historické centrum a nedávno objevená archeologická oblast se nachází asi 2 km od pobřeží směrem do hor, které jsou součástí Apenin.

Tipy na výlety 

Výlet do nitra národního parku Pollino - ojedinělý zážitek ze sjíždění řeky Lao pod dohledem zkušených profesionálních instruktorů. Během dobrodružství v srdci národního parku budete mít možnost poznat místa, kam se suchou nohou nedostanete. Po krátkém proškolení a obdržení vybavení a výstroje budete sjíždět tuto horskou divokou řeku. Podle náročnosti si může zvolit variantu každý, od dětí až po zdatné sportovce.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do SAE

Poznejte Spojené Arabské Emiráty - Dubaj, Abu Dhabí, Šardžá a užijte si pohyb v plážovém resortu. S polopenzí, českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA