Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Santa Maria di Ricadi

Santa Maria di Ricadi - informace o letovisku

Santa Maria di Ricadi je malá obec ležící na západním pobřeží Kalábrie. Pláže tohoto kalabrijského městečka jsou omývány krásně čistým Tyrhénským mořem. Santa Maria di Ricadi leží v blízkosti pohádkového Capo Vaticano a a pouhých 10 km jihozápadně od velmi oblíbeného a půvabného kalabrijského letoviska Tropea.

Od Santa Maria di Ricadi nedaleko vzdálený Capo Vaticano vás zaručeně okouzlí svými žulovými útesy mnoha malých zátok, na které doráží tyrkysově modré moře. Voda, jež Capo Vaticano omývá je velmi čistá, což bylo prokázáno i italskou organizací na ochranu přírody. V těchto malých osamělých zálivech lemovanými písečnými plážemi si můžete vychutnávat romantickou dovolenou v Kalábrii a k výletu vás jistě zlákají 600 m vysoké vrcholky zdejšího pohoří.

Městečko Ricadi leží na poloostrově Capo Vaticano, na „Costa degli Dei“ – pobřeží bohů, jak je přezdívaná část tyrhenského pobřeží. Místo se vyznačuje krlásnými písčitými plážemi, které obklopují skaliska a křišťálově průzračné moře. Rozmanitá příroda a dostupnost historických památek lákají do této oblasti turisty – jedná se o nejnavštěvovanější místa Kalábrie.

Tipy na výlety 

Turistická oblast Capo Vaticano je proslulá svými krásnými bílými plážemi s jemným pískem, křišťálově čistým mořem a strmými skalnatými útesy. Právě tyto mysy, skály, zátoky, malé panenské pláže, nekonečné množství pestrobarevné středozemní vegetace s podmanivou vůní, tvoří tuto oblast jedinečně okouzlující. Capo Vatikánský mys je vlastně celý úsek pobřeží, který začíná na severu městečkem Briatico, poté městečky Zambrone, Parghelia a dále pokračuje směrem na jih s městečky Santa Domenica, San Nicolo di Ricadi, Santa Maria di Ricardi, Capo Vaticano až po městečka Joppolo a Nicotera.

Celodenní výlety

• Pompeje a pobřeží Amalfi – archeologické naleziště v Pompejích, výstup ke kráteru stále činné sopky Vesuv s výhledem na neapolský záliv.
• Tropea a Capo Vaticano – Tropea – “perla Kalábrie” s bílými plážemi, azurovým mořem a historickými památkami. Normanská katedrála, obchody, kavárny, trhy. Capo Vaticano – jedno z nejkrásnějších pobřeží, úchvatné vyhlídky až na Sicílii a ostrov Stromboli.
• Scilla a Reggio Calabria – Scilla – malebné městečko, opřené legendami o bájné Scyllé a Charybdé. Hrad nad městem, výhled na celou Messinskou úžinu. Reggio Calabria – největší město Kalábrie s pobřežními promenádami s výhledem na Sicílii a Etnu.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do SAE

Poznejte Spojené Arabské Emiráty - Dubaj, Abu Dhabí, Šardžá a užijte si pohyb v plážovém resortu. S polopenzí, českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA