Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Scalea

Scalea - informace o městě

Scalea je jedno z největších a nejstarších městeček v oblasti Riviera dei Cedri. Scalea je rozdělena na dvě části – Scalea Vecchia – stará část města, ležící na kopci se starým normanským hradem, úzkými uličkami, paláci, portály, kostely a Scalea Nuova s desítkami hotelů, obchodů, barů, kaváren, diskoték a jiných kulturních a sportovních zařízení. Každé pondělí dopoledne se ve městě konají velké trhy.

Scalea patří mezi jedny z nejnavštěvovanějších a nejznámějších míst z kalábrijských letovisek. Jistě je to proto, že se určitým způsobem přibližuje ideálním představám turisty o Itálii, tj. sepětí starého městečka, nejlépe stoupajícího po úbočí (to zde nabízí Scalea Vecchia se starým normanským hradem nad ním) s novou částí, která je schopna nabídnout moderní ubytovací kapacity a zároveň obchodní třídy pro nákupy a zábavu (v tomto případě Scalea Nuova, ležící mezi mořem a dál po jeho stranách podél pobřeží) a krásné moře s plážemi (ve Scalei jsou šedočerné). Symbolem Scalei je u pláže čnící se strážní věž Torre Talao, postavená v 15. století.

Scalea je starobylé antické město situované na pobřeží Tyrhénského moře v oblasti Cedrové riviery (Riviera dei Cedri). Od své regionální metropole Cosenzy je vzdáleno asi 110 km směrem na SSV. Díky své přímořské poloze byla Scalea předurčena ve středověku plnit funkci obrané tvrze  zabraňující vstupu vetřelců na území dnešní Itálie. Z této doby se ve městě zachovalo několik památek. Vzpomínkou jsou zejména trosky původního románského hradu, spousta písemností a další zříceniny historických románských domů.

Jednou ze zachovalých a udržovaných památek je pevnůstka Talao. Okouzlující výhled z této památky nabízí pohled na kilometry pláží přerušované útesy.

V historickém centru městečka je k vidění hrad, klášter, trosky Jidášovy věže, palác dei Principi, horní kostel Panny Marie, dolní kostel Svatého Mikuláše, Palác Palammolla, náměstí Spinelli, náměstí Cimalonga, starobylá věž Cimalonga a spousta dalšího. Věž Cimalonga je otevřena pro návštěvníky od července do září.

K vidění je zde spousta exotických rostlin. Například cedr. Tato pomalu rostoucí dřevina dalo jméno celé oblasti Cedrové riviery. Strom dorůstá výšky 40 - 60 m s průměrem kmene 80 - 200 cm. Dřevo cedru je vonné s charakteristickou vůní. Kmen je válcovitého tvaru a do 12 až 20 metrů bez větví.

Tipy na výlety 

Scalea sousedí s Národním parkem Pollino. Pobřeží je lemované útesy, pro milovníky potápění může být velkým lákadlem množství jeskyní.

Poloha městečka Scalea je ideálním výchozím bodem pro výlety po Kalábrii a potažmo i po celé jižní Itálii. Města jako je Reggio Calabria, Cesenza, Neapol jsou centrem veškerého dění v oblasti. Doporučujeme i návštěvu malého přístavního města Diamante, které svým uličkami a velkým množstvím obchůdků dokáže velmi okouzlit. Velké množství památek je také k vidění v ostatních částech Itálie. Zejména v Římě, Vatikánu, Florencii a Benátkách.

Co nenaleznete přímo ve Scaley, to hledejte v těsně sousedícím národním parku. Jmenuje se PARCO NAZIONALE DEL POLLINO. K vidění je velké množství chráněných rostlinek a živočichů, jeskyně a různé propasti. Nedaleko městečka se vlévá do moře říčka Lao. Mísení sladké slané vody je vhodným místem pro rybáře.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do SAE

Poznejte Spojené Arabské Emiráty - Dubaj, Abu Dhabí, Šardžá a užijte si pohyb v plážovém resortu. S polopenzí, českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA