Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Scilla

Scilla - informace o letovisku

Scilla je historicky zajímavé lázeňské místo v západní části Kalábrie, které se nachází v centru pobřeží Costa Viola. Thyrénské moře, jež Scillu omývá je krásně čisté a skýtá mnoho potápěčských revírů. V dnešní době je Scilla příjemným rekreačním centrem, kde hlavní roli hrají citrusové plody a rybářství.

Scilla se nachází na počátku úžiny Messina na špičce Kalábrie. Je to velmi starodávná vesnička obydlená již během starověku, ke které se váže mnoho legend. Její hlavní dominantou je skála uprostřed vesnice s hradem Ruffo. Tato skála odděluje dvě čtvrtě Scilly – Marina Grande a Chianalea, ležící na pobřeží. Třetí čtvrť – San Giorgio se rozkládá na vrcholku skály za starověkým hradem.

Nádherné přímořské městečko, jemuž dominuje mohutná skála s hradem Castello dei Ruffo, který rozděluje obytné centrum na dvě části. Z jedné strany typická rybářská čtvrť zvaná Chianalea a z druhé strany Marina Grande s přímořskou promenádou a úžasnou pláží, která se rozprostírá na Messinské úžině mezi Kalábrií a Sicílií.

Rytmy přírody stále řídí každodenní život vesničanů a ačkoli jsou letní měsíce přeci jen více rušnějším obdobím, nikdy sem nepřijíždí takové množství turistů jako do jiných částí Itálie. Nesetkáte se zde s ruchem a shonem, který opanovává jiná módnější místa, ale i ve Scille si můžete vychutnat výbornou italskou zmrzlinu či si posedět nad chladivým pivem v některém z barů na Marina.

Tipy na výlety 

Ze Scilly jsou také často organizovány výlety do nedalekého pohoří Aspromonte. Národní park Parco Nazionale dell’Aspromonte je situován v nejjižnější části apeninského hřebene v Kalábrii. Leží v samém centru úplné špičky „italské boty“ mezi pobřežím Tyrhénského a Jónského moře, ale nejsnadnější přístup do této výjimečné oblasti je od západu, tedy od pobřeží Tyrhénského moře.

Méně dobrodružné, ale stejně vzrušující, mohou být výlety do muzea v Reggio Calabria či do nesčetných malých vesniček rozesetých po pobřeží Jónského moře. Starověké město Rhegion, známe především díky archeologickému muzeu, kde jsou vystaveny největší poklady Velkého Řecka a slavné bronzové sochy dávných válečníků v nadživotní velikosti Bronzi di Riace. Tyto dvě řecké sochy pravděpodobně pocházejí z 5. st. př. n. l., ale byly nalezeny v moři teprve v roce 1972, na místě antického města Riace. Reggio Calabria je největší město Kalábrie, do programu výletu je zařazena prohlídka národního muzea. Promenáda v Reggio Calabria s výhledem na Sicílii a Etnu patří mezi nejkrásnější v Itálii.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do SAE

Poznejte Spojené Arabské Emiráty - Dubaj, Abu Dhabí, Šardžá a užijte si pohyb v plážovém resortu. S polopenzí, českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA