Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Sibari

Sibari - informace o letovisku

Sibari je letovisko nacházející se na pobřeží Jónského moře v zálivu Golfo di Sibari. V minulosti bylo nejvýznamnějším městem celé Kalábrie, dokazují to i 3 tisíce let staré vykopávky, které se v této oblasti našly. Dnes je Sibari spíše menším moderním letoviskem, zato se pyšní plážemi s jemným světlým pískem a křišťálově čistým mořem. Milovníci přírody určitě navštíví jezera s názvem Sibari či pohoří Sila, které uzavírá tuto nížinnou oblast a vypíná se až do výše 2000 m.

Oblast Sibari se rozkládá v nížině na pobřeží Jónského moře. Antické město Sybaris, založené kolem r. 730 př. n. l. na významné křižovatce spojující Kalábrii a Apulií, bylo nejmocnějším a nejbohatším městem oblasti Velkého Řecka. Na rozdíl od bájného Sybaris má dnešní Sibari pouze 2 500 obyvatel. V současné době pokračují archeologické práce v nedalekých lokalitách Stombi, Casa Bianca a Parco del Cavallo. V místním muzeu můžete obdivovat antické předměty, které byly nalezeny v řeckých hrobech.

Řecká kolonie Sybaris byla kdysi domovem požitkářsky žijících Sybaritů (bylo to také inspirací pro vznik anglického slova sybaritic, požitkářský). Bylo odkryto jen jedno procento obrovského archeologického naleziště, které je dvacetkrát větší než Pompeje. Naleziště a malé muzeum můžete navštívit denně.

Moderní turistická centra jsou situována v pobřežní části a jsou vzdálena 3 – 6 km od města Sibari. Jónské moře s písčitými plážemi a pozvolným vstupem je průzračně čisté, má vysoký obsah jódu a pozitivně působí na dýchací cesty a kožní problémy. Pláž soukromá i veřejná, je od středisek oddělena eukalyptovým lesíkem.

Široký záliv Golfo di Sibari leží v nejjižnější části Apeninského poloostrov na jónském, tedy východním pobřeží Kalábrie, čili na pomyslné „podrážce“ italské boty. Okolo Golfo di Sibari je zcela výjimečné nejen svými až 2000 m vysokými horami, klidnými plážemi a křišťálově čistým mořem, ale i zcela unikátními historickými památkami z období starého Řecka. Místní moře je nádherně průzračné a je považováno za jedno z nejčistších v Itálii. Pláže jsou desítky kilometrů dlouhé a v průměru jen 15 až 50 metrů široké s pozvolným vstupem do moře. Na severu jsou oblázkové, v jižní části zálivu však již téměř výhradně písčité. Výrazně zde převažují pláže veřejné, ale v turistických letoviscích najdete i pláže soukromé, které disponují plážovým servisem, bary, sprchami, dětskými hřištěm a pestrou škálou dalších atrakcí, jako je tenis, plážový volejbal, pétanque, půjčovny kol, šnorchlování či rybaření. Za návštěvu stojí vodní park s celou řadou atrakcí v blízkém Rossanu.

Laghi di Sibari je přístav, který je tvořen uměle vybudovanými zátokami a jezírky. Turistický přístav se nachází na pobřeží Jónského moře v krásném zálivu. Na tomto místě byl již v dobách Velkého Řecka jeden z největších obchodních přístavů. Dnes se jedná o vyhlášené letovisko s moderními residencemi a obchodním centrem se službami. Nedaleko od Laghi di Sibari se nacházejí archeologické vykopávky a muzeum s nálezy z této dříve nejbohatší části řecké kolonie Sybaris.

Oblast Sybaris položena u Jónského moře bývala v antice významným mostem mezi Řeckem a Eurilií, což dokazují archeologické lokality s nálezy starými téměř 3000 let. Dnešní Sibari se rozkládá v rozsáhlé nížině Piana di Sibari asi 3 km od moře. Podél pobřeží Sibari vyrostlo několik turistických lokalit, z nichž asi nejznámější je Marina di Sibari. Oblast se může pochlubit pěknými širokými písčitými plážemi a průzračným mořem.

Doporučujeme navštívit

Klášter Svaté Madonny delle Armi z 12. století ležící ve výšce 1100 m nad mořem je zasazen přímo do skalnatého výběžku Národního parku Pollino, odkud je nádherný výhled na jónské pobřeží a sibarskou nížinu. Grotta delle Nimfe je jeskyně odkud vyvěrá termální pramen se sirnatou vodou a společně se zdejším léčivým bahnem má příznivé účinky na respirační a kožní onemocnění. Zámek Ducale v Corigliano Calabro - ten donedávna vlastnila rodina baronů, nyní je zrekonstruován a otevřen veřejnosti.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do SAE

Poznejte Spojené Arabské Emiráty - Dubaj, Abu Dhabí, Šardžá a užijte si pohyb v plážovém resortu. S polopenzí, českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA