Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Soverato

Soverato - informace o letovisku

Na pobřeží Jónského moře a na úpatí pohoří Aspromonte se rozkládá městečko Soverato.  Okolí Soverata, to jsou především dlouhé čisté a poloprázdné pláže, bílý písek a čisté moře. Město Soverato patří mezi nejnavštěvovanější místa jižní Kalábrie, kde jónské moře azurové barvy omývá bílé pláže, jež jsou součástí romantické pobřežní promenády plné zábavy.

Samo městečko je rozlehlejší, část se nachází přímo u moře, ve starší čtvrti pak je pobřežní promenáda, ulice s obchůdky a supermarkety. I tady můžete mít pocit, že čas je něco, čeho máme nějak víc, než jsme zvyklí. V Soveratu nalezneme každý večer tržiště a město se také může pochlubit bohatým nočním životem.

V horní části Soverata Superiore najdete nádherný kostel z 16. století s krásnými sochami od Antonella Gaginiho a ruiny bývalé osady Soverata, odkud je i nádherný výhled na celé pobřeží Squillace. Kromě kulturních památek nabízí denní i noční zábavu, dlouhé pláže s organizováním vodních sportů u pobřežní promenády plné obchodů, barů, restaurací, diskoték a sportovních hřišť.

V této oblasti je několik dalších turistických středisek, která jsou situována přímo na pobřeží a v jejich bezprostředním okolí se nacházejí historické památky, většinou pozůstatky a archeologické nálezy z doby řeckého osídlení. Moderním, stále se rozvíjejícím přímořským letoviskem oblasti zálivu Squillace je Montepaone Lido, které se nachází mezi středisky Soverato a Copanello. Komplex je vzdálen pouze tři a půl kilometru od městečka Soverato.

Toto městečko má dvě části – Soverato Marina, umístěné při pobřeží, s malým rybářským přístavem. Této části města dominuje antická věž z pátého století. Druhou částí je pak Soverato Superiore, která se nachází na úbočí přilehlých výšin. Komplex je umístěn pouze pár desítek metrů od moře a pláže vybavené slunečníky a lehátky. Je tvořen sérií malých zděných řadových bungalowů obklopených zelení.

Pobyt zde bude vyhovovat nenáročným klientům, kteří dávají přednost jednoduchému stylu ubytování v těsném kontaktu s přírodou. Hostům je k dispozici také bar, „spaghetteria“ a malý park her pro děti. Nejbližší obchodní středisko je vzdáleno přibližně patnáct set metrů.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do SAE

Poznejte Spojené Arabské Emiráty - Dubaj, Abu Dhabí, Šardžá a užijte si pohyb v plážovém resortu. S polopenzí, českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA