Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Tropea

Tropea - informace o letovisku

Cesta autem z Říma nebo z Neapole na Sicílii je dlouhá. Jedním z míst, kde můžete cestu přerušit, je Tropea na calabrijském pobřeží. Toto letovisko, na rozdíl od řady jiných na tomto pobřeží, z větší části odolalo modernímu vývoji, který poznamenal jiné části Calabrijské riviéry. Pláže, hotely, restaurace a okolní krajina jsou většinou prvotřídní.

Tropea je starobylé a velmi zajímavé městečko nacházející se v překrásném italském regionu v Kalábrii. Kalábrie je nejjižnější region Itálie, který je proslulý panenskou přírodou a především čistým a teplým mořem. Kalabrijské město Tropea se rozprostírá na rybářském přístavu a přestavuje nejen důležité hospodářské centrum, ale i oblíbené rekreační místo. Pod tímto kalabrijským městem se rozprostírá krásná 4 km dlouhá písečná pláž oddělená od skalnaté stěny.

Nad pobřežní silničkou se zvedají kolmá skaliska, na nichž je usazeno elegantní lázeňské městečko s hotýlky a restauracemi Tropea. Typickou scenérii vytváří skalisko San Leonardo a půvabný ostrůvek Santa Maria spojený s pevninou. Dvanáct kilometrů jižně od Tropey je skalnatý mys Capo Vaticano, který obklopují písečné romantické zátoky. Naopak severně od Tropey se nachází oblasti Paghelia a Briatico, které podobně jako Capo Vaticano skýtají jedinečné podmínky k vycházkám do přírody, potápění a koupání.

Tropea je jedno z nejnavštěvovanějších měst Kalábrie, rozkládající se na rozhraní zálivu Sv. Eufemia a Gioia Tauro. Pochází z řecko-normanské doby. Z ní se dochovalo nepřeberné množství historických památek, jako např. normanská katedrála z 11. st., kostel Sv. Marie, vybudovaný na vrcholu skalnatého útesu, kam vede příkré schodiště, kostel Sv. Františka z Assisi a mnoho jiných kostelů, kaplí a paláců, dotvářejících spolu s úzkými uličkami typický kolorit města. Pobřeží je vyhledáváno kvůli křišťálovému moři a plážím s bílým jemným pískem zpestřeným výskytem skalnatých útesů. K vaší spokojenosti přispěje i mnoho zábavních podniků a restaurací s krajovými specialitami. Vítanou atrakcí je rovněž velký aquapark v Zambrone anebo výlet na Liparské ostrovy, které jsou z Tropey dobře viditelné.

Tropea je starobylé městečko na skále těsně nad mořem. Dominantu tvoří poutní kostel Panny Marie, který letí na malém skalnatém ostrůvku. Z městečka je nádherný výhled na moře a na hory, jsou zde starobylé paláce a domy. Přímo pod historickým centrem městečka je nádherná pláž s bílým pískem, je přímo proti ostrůvku kostela Panny Marie. Koupání zde má neobyčejnou atmosféru. Nezapomenete na západ slunce, který můžete pozorovat z Tropey přes ostrůvek Panny Marie. Turisté jsou zde ubytováni zpravidla přímo v historickém centru městečka. Místní obyvatelé jsou pyšní na svou specialitu – vyhledávanou červenou cibuli, která se zde pěstuje, a je skutečně velmi lahodná.

Výlety organizované z Tropey

Locri, Gerace, Stilo
Prohlídka slavných řeckých vykopávek v Locri z 8. st. před Kristem. Poté návštěva jednoho z nejkrásnějších středověkých městeček Gerace na kopci. Prohlídka městečka s úzkými uličkami, katedrály, kostela sv. Františka z r. 1252 a normanského hradu. Odpoledne zastávka ve městečku Stilo, které se proslavilo krásným byzantským kostelem z 9. st., svého druhu nejstarším v Kalábrii.

Capo Vaticano
Výlet do „perly Kalábrie“ proslulé svými bílými plážemi, azurovým mořem a historickými památkami. V plánu výletu je návštěva normanské katedrály, odkud je nádherný výhled na celé pobřeží, prohlídka centra městečka, kde najdete mnoho obchodů, kaváren, koupání. V Capo Vaticano můžete obdivovat jedno z nejkrásnějších pobřeží a úchvatné vyhlídky až na Sicílii a ostrov Stromboli. Odpoledne prohlídka aragonského hradu a přestávka pro vychutnání nejlepší italské zmrzliny Tartufo di Pizzo v typických kavárnách na krásném náměstí.

Liparské ostrovy
Celodenní výlet lodí z Vibo Marina na tři krásné a různorodé ostrovy vulkanického původu – Lipari, Vulcano a Stromboli. Na každém ostrově je na prohlídku či koupání 2 až 4hodinová zastávka. Na Lipari je možné zhlédnout krásné historické centrum a muzeum nebo se projít po promenádě lemované obchůdky nabízejícími výborné místní víno, likéry (např. Marsala), kapary a různé druhy koření. Na Vulcanu doporučujeme koupel v léčivém sirném jezírku a prohlídku polovyhaslých vulkánů. Na Stromboli koupání v naprosto čistém moři s úplně černou pláží s nezapomenutelným pohledem na stále činnou sopku.

Sicílie, Taormina
Trasa vede po pobřeží k městu Villa San Giovanni, odkud pokračuje trajektem do Messiny na Sicílii. V prohlídce Taorminy je mimo jiného zahrnuta prohlídka řeckého divadla, které je druhým největším na světě.

Aquapark v Zambrone
Jeden z největších aquaparků v Kalábrii, asi 10 km od Tropey. Nabízí bohaté vyžití, najdete zde velké množství tobogánů, skluzavek, bazénů a jiných atrakcí. K dispozici jsou samozřejmě i bary, restaurace, slunečníky, lehátka a další služby.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ VE FRANCII

Pojeďte si užít lyžování a klid v Savojských Alpách! 8 dní skipas, 7 nocí v rezidenci přímo u sjezdovky, doprava komfort. busem. To vše nyní od 6 770 Kč/os

 

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO

Velký okruh po nejzajímavějších místech Středního Východu
včetně výletu do jordánské Petry s poutavým českým výkladem. CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA