Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Tropea

Tropea - informace o letovisku

Cesta autem z Říma nebo z Neapole na Sicílii je dlouhá. Jedním z míst, kde můžete cestu přerušit, je Tropea na calabrijském pobřeží. Toto letovisko, na rozdíl od řady jiných na tomto pobřeží, z větší části odolalo modernímu vývoji, který poznamenal jiné části Calabrijské riviéry. Pláže, hotely, restaurace a okolní krajina jsou většinou prvotřídní.

Tropea je starobylé a velmi zajímavé městečko nacházející se v překrásném italském regionu v Kalábrii. Kalábrie je nejjižnější region Itálie, který je proslulý panenskou přírodou a především čistým a teplým mořem. Kalabrijské město Tropea se rozprostírá na rybářském přístavu a přestavuje nejen důležité hospodářské centrum, ale i oblíbené rekreační místo. Pod tímto kalabrijským městem se rozprostírá krásná 4 km dlouhá písečná pláž oddělená od skalnaté stěny.

Nad pobřežní silničkou se zvedají kolmá skaliska, na nichž je usazeno elegantní lázeňské městečko s hotýlky a restauracemi Tropea. Typickou scenérii vytváří skalisko San Leonardo a půvabný ostrůvek Santa Maria spojený s pevninou. Dvanáct kilometrů jižně od Tropey je skalnatý mys Capo Vaticano, který obklopují písečné romantické zátoky. Naopak severně od Tropey se nachází oblasti Paghelia a Briatico, které podobně jako Capo Vaticano skýtají jedinečné podmínky k vycházkám do přírody, potápění a koupání.

Tropea je jedno z nejnavštěvovanějších měst Kalábrie, rozkládající se na rozhraní zálivu Sv. Eufemia a Gioia Tauro. Pochází z řecko-normanské doby. Z ní se dochovalo nepřeberné množství historických památek, jako např. normanská katedrála z 11. st., kostel Sv. Marie, vybudovaný na vrcholu skalnatého útesu, kam vede příkré schodiště, kostel Sv. Františka z Assisi a mnoho jiných kostelů, kaplí a paláců, dotvářejících spolu s úzkými uličkami typický kolorit města. Pobřeží je vyhledáváno kvůli křišťálovému moři a plážím s bílým jemným pískem zpestřeným výskytem skalnatých útesů. K vaší spokojenosti přispěje i mnoho zábavních podniků a restaurací s krajovými specialitami. Vítanou atrakcí je rovněž velký aquapark v Zambrone anebo výlet na Liparské ostrovy, které jsou z Tropey dobře viditelné.

Tropea je starobylé městečko na skále těsně nad mořem. Dominantu tvoří poutní kostel Panny Marie, který letí na malém skalnatém ostrůvku. Z městečka je nádherný výhled na moře a na hory, jsou zde starobylé paláce a domy. Přímo pod historickým centrem městečka je nádherná pláž s bílým pískem, je přímo proti ostrůvku kostela Panny Marie. Koupání zde má neobyčejnou atmosféru. Nezapomenete na západ slunce, který můžete pozorovat z Tropey přes ostrůvek Panny Marie. Turisté jsou zde ubytováni zpravidla přímo v historickém centru městečka. Místní obyvatelé jsou pyšní na svou specialitu – vyhledávanou červenou cibuli, která se zde pěstuje, a je skutečně velmi lahodná.

Výlety organizované z Tropey

Locri, Gerace, Stilo
Prohlídka slavných řeckých vykopávek v Locri z 8. st. před Kristem. Poté návštěva jednoho z nejkrásnějších středověkých městeček Gerace na kopci. Prohlídka městečka s úzkými uličkami, katedrály, kostela sv. Františka z r. 1252 a normanského hradu. Odpoledne zastávka ve městečku Stilo, které se proslavilo krásným byzantským kostelem z 9. st., svého druhu nejstarším v Kalábrii.

Capo Vaticano
Výlet do „perly Kalábrie“ proslulé svými bílými plážemi, azurovým mořem a historickými památkami. V plánu výletu je návštěva normanské katedrály, odkud je nádherný výhled na celé pobřeží, prohlídka centra městečka, kde najdete mnoho obchodů, kaváren, koupání. V Capo Vaticano můžete obdivovat jedno z nejkrásnějších pobřeží a úchvatné vyhlídky až na Sicílii a ostrov Stromboli. Odpoledne prohlídka aragonského hradu a přestávka pro vychutnání nejlepší italské zmrzliny Tartufo di Pizzo v typických kavárnách na krásném náměstí.

Liparské ostrovy
Celodenní výlet lodí z Vibo Marina na tři krásné a různorodé ostrovy vulkanického původu – Lipari, Vulcano a Stromboli. Na každém ostrově je na prohlídku či koupání 2 až 4hodinová zastávka. Na Lipari je možné zhlédnout krásné historické centrum a muzeum nebo se projít po promenádě lemované obchůdky nabízejícími výborné místní víno, likéry (např. Marsala), kapary a různé druhy koření. Na Vulcanu doporučujeme koupel v léčivém sirném jezírku a prohlídku polovyhaslých vulkánů. Na Stromboli koupání v naprosto čistém moři s úplně černou pláží s nezapomenutelným pohledem na stále činnou sopku.

Sicílie, Taormina
Trasa vede po pobřeží k městu Villa San Giovanni, odkud pokračuje trajektem do Messiny na Sicílii. V prohlídce Taorminy je mimo jiného zahrnuta prohlídka řeckého divadla, které je druhým největším na světě.

Aquapark v Zambrone
Jeden z největších aquaparků v Kalábrii, asi 10 km od Tropey. Nabízí bohaté vyžití, najdete zde velké množství tobogánů, skluzavek, bazénů a jiných atrakcí. K dispozici jsou samozřejmě i bary, restaurace, slunečníky, lehátka a další služby.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ARMÉNIE A GRUZIE - krásky Kavkazu

Arménie a GruziePoznejte krásy nejstarších křesťanských zemí, zachovalé památky, okouzlující krajinu i vynikající gastronomii. S poutavým českým výkladem a vstupnými v ceně zájezdu. CK TILIA.

ZÁJEZDY ON-LINE 2020/2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2020 a 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA