Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Villapiana Lido

Villapiana Lido - informace o letovisku

Villapiana Lido se nachází na východním pobřeží Taranského zálivu (Golfo di Taranto) Jonského moře, mezi městečky Trebisacce a Rossano, které je na kopci a bylo významným střediskem literatury, teologie a umění. Přímořská vegetace této oblasti je charakteristická olivovými a dubovými háji.

Nejblíže Villapiana Lido je město Sibari, řeckého původu známé jako římské Thurium, v přímořské úrodné rovině zavlažované řekami tekoucím z hor. Sibari patří k největším archeologickým nalezištím na světě o rozloze 1000 ha (např. Pompeje zabírají plochu „pouhých“ 50 ha). Rovněž se zde nachází jeskyně Grotta di S. Angelo. Malebné pobřeží, čisté moře, bujná jihoitalská vegetace, panorama strážných věží a již zmíněná archeologická naleziště jsou charakteristikou této části Kalábrie.

Letovisko Villapiana Lido, ležící v nejjižnější části Apeninského poloostrova je z jedné strany lemováno mořem, které právě v tomto místě patří k těm nejčistším v celé Itálii. Zdejší pláž je přes 50 km dlouhá a 15 až 30 m široká. Na severu je pláž oblázková a směrem na jih postupně přechází v písčitou s převážně pozvolným vstupem do moře.

Můžete si zde zahrát plážový volejbal, tenis, stolní tenis či nohejbal. Nechybí ani fotbalové hřiště, dětské hřiště a prolézačky, funguje půjčovny vodních šlapadel a windsurfingu, případně kol. Můžete se zde věnovat šnorchlování nebo aerobicu. K zábavě v letovisku Villapiana Lido slouží místní diskotéky, bary s kulečníkem a šipkami a herny. Pro milovníky dobrého jídla zas půvabné restaurace a pizzerie, kde můžete ochutnávat italské speciality.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do SAE

Poznejte Spojené Arabské Emiráty - Dubaj, Abu Dhabí, Šardžá a užijte si pohyb v plážovém resortu. S polopenzí, českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA