Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Villapiana Lido

Villapiana Lido - informace o letovisku

Villapiana Lido se nachází na východním pobřeží Taranského zálivu (Golfo di Taranto) Jonského moře, mezi městečky Trebisacce a Rossano, které je na kopci a bylo významným střediskem literatury, teologie a umění. Přímořská vegetace této oblasti je charakteristická olivovými a dubovými háji.

Nejblíže Villapiana Lido je město Sibari, řeckého původu známé jako římské Thurium, v přímořské úrodné rovině zavlažované řekami tekoucím z hor. Sibari patří k největším archeologickým nalezištím na světě o rozloze 1000 ha (např. Pompeje zabírají plochu „pouhých“ 50 ha). Rovněž se zde nachází jeskyně Grotta di S. Angelo. Malebné pobřeží, čisté moře, bujná jihoitalská vegetace, panorama strážných věží a již zmíněná archeologická naleziště jsou charakteristikou této části Kalábrie.

Letovisko Villapiana Lido, ležící v nejjižnější části Apeninského poloostrova je z jedné strany lemováno mořem, které právě v tomto místě patří k těm nejčistším v celé Itálii. Zdejší pláž je přes 50 km dlouhá a 15 až 30 m široká. Na severu je pláž oblázková a směrem na jih postupně přechází v písčitou s převážně pozvolným vstupem do moře.

Můžete si zde zahrát plážový volejbal, tenis, stolní tenis či nohejbal. Nechybí ani fotbalové hřiště, dětské hřiště a prolézačky, funguje půjčovny vodních šlapadel a windsurfingu, případně kol. Můžete se zde věnovat šnorchlování nebo aerobicu. K zábavě v letovisku Villapiana Lido slouží místní diskotéky, bary s kulečníkem a šipkami a herny. Pro milovníky dobrého jídla zas půvabné restaurace a pizzerie, kde můžete ochutnávat italské speciality.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA