Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Agropoli

Agropoli - informace o středisku

Agropoli je menší, ale rušné středisko ležící přibližně 42 km na jih od Salerna. Agropoli tvoří historické centrum s pěknými uličkami a starými domy a dále pak moderní část poskytující ubytování pro turisty. Leží na pobřeží asi 80 km jižně od Neapole. K městu patří také hezký přístav plný různých jachet a plachetnic. V okolí jsou kilometry kouzelných pláží rozdělených útesy na jednotlivé kratší části. Pláže od Agropoli po Paestum jsou pěkné, písečné a mírně se svažující. Ideální místo k výletům podél pobřeží a do hor ve vnitrozemí.

Během 19. století se Agropoli rozrostlo za své středověké hradby, staré město však zůstalo kompaktní i spolu se svými hradbami a vstupní branou ze 7. století. Nad městem, na vrcholu skály, se tyčí Aragonský hrad, pocházející z 6. století, stojící na základech byzantinského opevnění. V létě hostí četné kulturní akce. Západně od moderního turistického přístavu stojí na vrcholu dalšího skalního útesu strážní věž svatého Františka z 16. století. Vedle ní leží zbytky kláštera stejného jména jako věž.

Agropoli představuje hlavní vstupní bránu do této staré kulturní oblasti a je obvykle považována za ideální místo pro snadné poznávání celé jižní Kampánie. Silnice SS18 spojuje Agropoli se severem i jihem a též s vnitrozemím, kde lze najít například národní park Parco Nazionale del Cilento e Vallo di Diano. Agropoli dále nabízí četné další služby turistům, jako jsou kurzy a možnost provozovat plachtění, potápění a výlety lodí.

Předhoří v 6. století za vlády Byzantinců bylo pojmenováno Akropolis, což v překladu označuje město postavené na vrcholku (vysoko). Ještě dnes v historickém centru najdeme stopy po mnoha národech, které se zde za staletí vystřídaly a zanechaly svědectví své doby na spoustě historických památek. Kromě mnoha historických památek Agropoli nabízí svým návštěvníkům také moderní ubytovací střediska, typické italské kavárničky, restaurace a pizzerie a pro milovníky živých večerů také zábavné podniky pro všechny generace. Ideální klimatické podmínky, zde umožňují prožití příjemné dovolené od května do října.

Tipy na výlety

Národní park Cilento, Amalfi, Pompeje, Vesuv, Ostrov Capri, Reggia di Caserta  lákají k možným výletům.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH LEVNĚ

Pojeďte si užít lyžování a klid v Savojských Alpách! 8 dní skipas, 7 nocí v rezidenci přímo u sjezdovky, doprava komfort. busem. To vše nyní od 6 770 Kč/os

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA