Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Agropoli

Agropoli - informace o středisku

Agropoli je menší, ale rušné středisko ležící přibližně 42 km na jih od Salerna. Agropoli tvoří historické centrum s pěknými uličkami a starými domy a dále pak moderní část poskytující ubytování pro turisty. Leží na pobřeží asi 80 km jižně od Neapole. K městu patří také hezký přístav plný různých jachet a plachetnic. V okolí jsou kilometry kouzelných pláží rozdělených útesy na jednotlivé kratší části. Pláže od Agropoli po Paestum jsou pěkné, písečné a mírně se svažující. Ideální místo k výletům podél pobřeží a do hor ve vnitrozemí.

Během 19. století se Agropoli rozrostlo za své středověké hradby, staré město však zůstalo kompaktní i spolu se svými hradbami a vstupní branou ze 7. století. Nad městem, na vrcholu skály, se tyčí Aragonský hrad, pocházející z 6. století, stojící na základech byzantinského opevnění. V létě hostí četné kulturní akce. Západně od moderního turistického přístavu stojí na vrcholu dalšího skalního útesu strážní věž svatého Františka z 16. století. Vedle ní leží zbytky kláštera stejného jména jako věž.

Agropoli představuje hlavní vstupní bránu do této staré kulturní oblasti a je obvykle považována za ideální místo pro snadné poznávání celé jižní Kampánie. Silnice SS18 spojuje Agropoli se severem i jihem a též s vnitrozemím, kde lze najít například národní park Parco Nazionale del Cilento e Vallo di Diano. Agropoli dále nabízí četné další služby turistům, jako jsou kurzy a možnost provozovat plachtění, potápění a výlety lodí.

Předhoří v 6. století za vlády Byzantinců bylo pojmenováno Akropolis, což v překladu označuje město postavené na vrcholku (vysoko). Ještě dnes v historickém centru najdeme stopy po mnoha národech, které se zde za staletí vystřídaly a zanechaly svědectví své doby na spoustě historických památek. Kromě mnoha historických památek Agropoli nabízí svým návštěvníkům také moderní ubytovací střediska, typické italské kavárničky, restaurace a pizzerie a pro milovníky živých večerů také zábavné podniky pro všechny generace. Ideální klimatické podmínky, zde umožňují prožití příjemné dovolené od května do října.

Tipy na výlety

Národní park Cilento, Amalfi, Pompeje, Vesuv, Ostrov Capri, Reggia di Caserta  lákají k možným výletům.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2019

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA