Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Amalfi

Amalfi - informace o letovisku

Mořské letovisko Amalfi leží na jižním pobřeží Sorrentského poloostrova, respektive na severním okraji Salernské zátoky. Amalfi byla v 9. a 10. století bohatá a mocná námořní republika, vznikl zde dokonce tzv. námořní zákon (Tavole Amalfitane), jehož exemplář dnes vystavují ve zdejším muzeu na radnici.

Město dlouho bojovalo proti Saracénům, nakonec ho dobyli Normané (roku 1073) a roku 1135 bylo zpustošeno nájezdníky z toskánské Pisy. Dle pověsti založil město Konstantin Veliký. Ve středověku bylo Amalfi svobodným státem. Jako námořní mocnost konkurovalo Pise a Janovu. Flaviovi Gioaovi z Amalfi se připisuje vynález lodního kompasu.

Ve středověku byla Amalfi nezávislou republikou a významným obchodním přístavem se svazky s Orientem. Arabský vliv je znát například na bílých terasovitých domech s rovnými střechami a keramickými obklady. Právě díky Arabům se v tomto regionu rozvíjela už od 13. stol. výroba papíru z konopí a lnu. Vývoj papírenství popisuje místní muzeum papíru.

Podél pobřeží vede pláž i promenáda. Z místního přístavu jezdí lodě do Neapole, na Capri a do Salerna. Za návštěvu stojí především dóm Sant´Andrea z 9. stol. s nádherným vestibulem. Dále bývalý klášter na strmé skále přebudovaný na hotel s krásnou křížovou chodbou a s nádherným výhledem do okolí.

Dominantou „pohádkového Amalfi“ je vykládaná saracénská věž s chrámem. Uličky se spoustou obchůdků, barů a restaurací. Amalfi leží v oblasti, kde se pěstují nejkvalitnější citróny, a tak zde můžete ochutnat citronový likér „limoncello“.

Největší atrakcí města a okolí je ale nesporně příroda a samotná krajina. Romantické a krásné skály, kopce i hory, pobřeží s mnoha útesy a překrásnými plážemi a čisté moře, to jsou nejdůležitější přednosti celého kraje. Odtud je možné pořádat nádherné výlety na Capri, Ischia, Pompei a Positano.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH LEVNĚ

Pojeďte si užít lyžování a klid v Savojských Alpách! 8 dní skipas, 7 nocí v rezidenci přímo u sjezdovky, doprava komfort. busem. To vše nyní od 6 770 Kč/os

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA