Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Baia Domizia

Baia Dominizia - informace o letovisku

Baia Dominizia jsou přímořské lázně v oblasti Kampánie, ležící na hranici s oblastí Lazio. Leží tedy mezi Římem (150 km) a Neapolí (80 km). Baia Dominizia tak poskytuje možnost podnikat výlety do obou regionů. K samotnému letovisku Baia Domizia ještě patří Baia Domizia Sud a dále ještě Baia Domizia Azzurra-Levagnole. Jedná se o turistické letovisko, které správně a organizačně spadá pod město Sessa Aurunca a nedaleké Cellole.

Přímořské lázně Baia Domizia leží v italské oblasti Kampánie. Toto krásné italské letovisko je součástí pásu, který se táhne od města Cuma až k hranicím s regionem Lazio. Costa Domiziana, jak je tento pás označován, nese svůj název podle římské silnice Via Domiziana vedoucí od Baia Domizia až ke známější Via Appia na severu.

Tipy na výlety 

Celá oblast je turisticky velmi atraktivní, za návštěvu stojí kromě Říma a Neapole také blízká pobřežní městečka Formia, Gaeta nebo nedaleká Caserta s nádherným zámkem (obdoba francouzského Versailles).

Pro turisty bývá velice atraktivní výlet na některý z překrásných ostrovů v Neapolském zálivu. Také výlety autem podél pobřeží patří k nezapomenutelným zážitkům kvůli krásné krajině a častým výhledům na moře. Mezi nejatraktivnější trasy se řadí cesta podél Sorrentského poloostrova či výjezd po silnici či výstup lanovkou na horu Monta Faito.

Paestum – prohlídka archeologického areálu, kterému dominují tři řecké chrámy dórského stylu z 6. stol. př. n. l. a Archeologického muzea, které má mnoho cenných exponátů z období Magna Greci (Velkého Řecka).

Grotte di Capo Palinuro - Polodenní výlet lodí k prohlídce nejkrásnějších jeskyní oblasti Capo Palinuro: Modrá jeskyně (Gratta Azzura), Krvavá jeskyně (Grotta del Sangue) a Mnišská jeskyně (Grotta dei Monaci). Zastávka na pláži Buon Dormitore ke koupeli.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do OMÁNU

Poznejte s OMÁN - tajemnou zemi pevností, hradů, rozeklaných hor a pouští, Zemi zelených oáz, bílých písečných pláží a vůní Orientu. S českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA