Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Marina di Camerota

Marina di Camerota - informace o letovisku

Marina di Camerota je malebné přímořské letovisko ležící v oblasti Cilento na tyrhénském pobřeží. Právem je nazývána perlou celé oblasti Cilento. Původně stará rybářská vesnička láká turisty svým krásným azurovým mořem, písečnými plážemi a jedinečnými přírodními krásami. Marina di Camerota je součástí Národního parku Cilento a Vallo di Diano. Národní park skrývá spousty přírodních útvarů, které se vyskytují pouze v této oblasti. Je jedinečnou souhrou přírodní drásy společně snoubené s historickými památkami.

Výhodou tohoto místa je výběr volných přírodních pláží, a to i v hlavní sezoně. Pláže kamenité, oblázkové, písčité s hrubým i jemným pískem, sevřené sugestivně skalnatými útvary a omývané průzračně čistým mořem, vytvářejí překrásnou scenérii. Celá tato oblast je obklopena velmi bohatou florou.

Marina di Camerota je dnes moderním přímořským městečkem s malebným přístavem. Historii je vidět na každém kroku v úzkých kamenných uličkách, ze kterých se ještě nevytratil duch minulosti. Původní starší městečko Camerota se nachází na vyvýšeném pahorku nad mořem. Tisíciletou historii nám dokazují archeologické nálezy z této oblasti.

Marina di Camerota láká turisty svou polohou u moře, které má v této oblasti nádhernou barvu. Městečko nabízí palmovou promenádu podél přístavu, centrum plné typických obchůdků, italských barů a pizzerií. Malá letoviska Marina di Camerota  a Palinuro jsou od sebe vzdáleny jen 10 km a představují velmi sympatická dovolenková místa, která se vyznačují klidnou atmosférou. Tato místa doporučujeme k pobytu těm, kteří vyhledávají krásnou přírodu, čisté moře, a netouží po velkých přelidněných centrech.

V jižní části Kampánie, 150 km pod Neapolí, se rozprostírá překrásná oblast - pobřeží Cilento - s členitým pobřežím, písečnými plážemi se skalnatými výběžky a křišťálově průzračnou vodou. Celá tato oblast je vyhlášena národním parkem. Na své si přijdou také milovníci potápění, pro něž jsou zde připraveny výborné podmínky.

Tipy na výlety

Okolí Cameroty je plné podmořských jeskyní, roklí a je ponořeno do stále kvetoucí vegetace. Při výletech do okolí můžete navštívit např. Modrou jeskyni, která je od pobřeží vzdálena zhruba 10 minut plavby člunem.

Národní park Cilento – skrývá se zde velké množství přírodních útvarů vyskytujících se pouze v této oblasti. Je jedinečnou souhrou přírodní krásy snoubenou s historickými památkami.

Capo Palinuro – mys, který svým tvarem připomíná paži s rozevřenou dlaní a odkud je překrásný výhled na moře a okolní pobřeží.

Grotta di Pedrosa – krápníková jeskyně za městečkem Auletta. Město Teana – 8 km jihovýchodně od něj můžete vidět pozůstatky antického města Cales (zbytky domů, amfiteátru, fóra, chrámu).

Paestum - turisticky významné pobřežní a historické městečko s několika troskami chrámů a nekropolí z roku 600 let př. n. l. Právě tato nekropole tvoří vůbec nejvýznamnější monument řeckého stavitelského umění na italské pevnině.

Za návštěvu bezesporu stojí metropole Kampánie - Neapol, která je jedinečná svou unikátní atmosférou.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2019

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA