Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Positano

Positano - informace o letovisku

Positano leží jižně od Neapole - italské metropole, kterou byste měli rozhodně během své dovolené v Itálii navštívit. Positano je situováno ve středu italského pobřeží Almafi a nabízí tak překrásné koupání. Je to malebné prázdninové přímořské středisko nacházející se v italském hornatém regionu - v Kampánii. Positano je doslova přilepené na skalní stěně a zdejší krychlové domy s kopulovitou střechou připomínají saracénskou dobu.

Místo je to velice malebné, položené na strmém kopci přímo nad mořem. Příchozí zde najde všechny druhy hotelů, restaurací a dalších zařízení ve vysoké kvalitě a k tomu krásné moře, ideální koupání na pěkných plážích v nádherném přírodním prostředí.

Prestiž tohoto místa dokládá, že dva z místních hotelů (Ill San Pietro a Le Sirenuse), můžete velmi často najít v seznamech nejlepších světových hotelů. Nejkrásnější výhledy poskytne návštěvníkovi Belvedere na západě. Zdejší písečné pláže se nazývají Grande a Fornillo a kamenitá pláž Scogliera.

V okolí se nachází ještě další jedinečné přírodní krásy. Například obec Praiano, která je stejně elegantní a luxusní jako Positano. Krásu přírody i moře najdete také ve fjordu Furore. Krásné a modré moře si zase užijete okolo mysu Capo di Conca. I z Positana lze podniknout výlet lodí na ostrov Capri či do Amalfi a ještě dále do Salerna. Překrásné zážitky a výhledy zažijete cestou po pobřežní silnici okolo Sorrentského poloostrova.

 

Kontextová reklama.

Positano bylo inspirací i pro Rolling Stones

Positano bylo inspirací i pro Rolling Stones

Ozdobou již tak nádherného Amalfského pobřeží na jihu Itálie je městečko Positano vybudované na vápencové skále, která v těchto místech prudce spadá do vod Tyrhénského moře. Městečko se 4 tisíci obyvateli je tvořeno záplavou bílých domků, které jsou obklopeny zahradami plnými pomerančovníků a středozemní květeny. Pobyt v Positanu je balzámem na duši…

celý článek

 
 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH LEVNĚ

Pojeďte si užít lyžování a klid v Savojských Alpách! 8 dní skipas, 7 nocí v rezidenci přímo u sjezdovky, doprava komfort. busem. To vše nyní od 6 770 Kč/os

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA