Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Sorrento

Sorrento - informace o letovisku

Sorrento je pobřežní město a rekreační letovisko ležící u Neapolského zálivu na břehu Tyrhénského moře 48 km jihozápadně od Neapole. Je krásně položené nad mořem na lávových terasách a je doslova obklopené pomerančovníkovými a citrónovými sady. Jeho poloha u moře sama by z něj učinila krásné místo pro pobyt. Pláže a romantické pobřeží s výhledem na Vesuv a ostrov Capri jsou neopakovatelné a velice romantické.

V Sorrentu se můžete procházet podél pláží (nebo se koupat), procházet se po promenádách, po terasách nad mořem anebo se procházet uličkami starého města. Několik památek, které stojí za vidění, jsou například bazilika San Antonino z 11. století nebo stejnojmenné náměstí s pomníkem místního rodáka básníka Torquata Tassa. Další zajímavostí je barokní chrám San Francesco, u něhož je křížová chodba ze 14. století. Dóm (z 15. století, s kampanilou) se nachází na náměstí Piazza Tasso, přes které vede Corso Itália, jedna z nejhlavnějších tříd města.

V Sorrentu prožijete opravdu příjemnou dovolenou umocněnou pestrými barvami citrusů, bujných parků a příjemnými restauracemi a kavárnami. Místa s krásnými výhledy na záliv, moře, Vesuv, ostrov Capri patří mezi nejvíce vyhledávaná místa v Sorrentu. Počítá se mezi ně například Villa Comunale, v městském parku z terasy se takové pohledy otevírají mimořádně skvěle.

Ze Sorrenta si můžete udělat výlet lodí nebo vznášedlem na nedaleký ostrov Capri nebo vzdálenější Ischiu.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH LEVNĚ

Pojeďte si užít lyžování a klid v Savojských Alpách! 8 dní skipas, 7 nocí v rezidenci přímo u sjezdovky, doprava komfort. busem. To vše nyní od 6 770 Kč/os

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA