Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Sant´Agostino

Římský kostel Sant´Agostino stojící nedaleko náměstí Piazza Navona je jedním z prvních kostelů v italské metropoli postavených během renesance. Uvítá vás širokým schodištěm a impozantní renesanční fasádou, která tedy patří k těm nejstarším v celém Římě.

Kostel byl založen rouenským arcibiskupem a papežským kancléřem Guillaumem d´Estouteville a dokončen byl v roce 1483. Fasáda je dílem Giacoma di Pietrsanta, který na ni použil mramor z Kolosea. Jeho hlavní oltář byl však na začátku 17. století přestavěn podle plánů architekta Berniniho. V současnosti tento svatostánek ukrývá několik významných uměleckých děl, mezi nimiž jsou i dvě Berniniho sochy andělů.

K těm nejznámějším patří velkolepá freska proroka Izaiáše od Raffaela, která je k vidění na třetím pilastru. Naproti stojí sousoší s názvem „Sv. Anna a Panna Maria s dítětem“ od Andrea Sansovina. V první kapli vlevo je nádherný Carravagiův obraz „Madonna dei Pellegrini“, který byl v době svého vzniku, tedy v roce 1605 velmi kontroverzní. Poutníci na něm byli totiž vyobrazeni velmi realisticky – jako staří a chudí. Napravo od hlavního portálu stojí socha „Madonna del Parto“ od Raffaelova žáka Jacopa Sansovina. Tato socha prozrazuje silné antické prvky.

Kostel také uchovává plátno od Guercina s názvem „Sv. Augustin, Jan Evangelista a Hyeronimus“. V kostele byla pohřbena sv. Monika – matka sv. Augustina a také italský básník Maffeo Vegio. I když v tomto svatostánku najdeme řadu soch a obrazů oslavujících mateřství, byl v minulosti oblíbeným místem renesančních kurtizán.

 

Kontextová reklama.

  • Dovolená v Itálii

    Originální lázeňské pobyty na ostrově ISCHIA s termálními bazény a výlety. Dále pobyty na Sicílii a Liparských ostrovech - nádherná příroda, přívětiví lidé. Ubytování v hotelech s polopenzí. Poznávací zájezdy po celé Itálii.
 
 

Náš tip

POBYTY NA OSTROVĚ LIPARI

LipariOdpočinek s CK OSVĚTA na největším z Liparských ostrovů. Ubytování poblíž vybavených pláží s nádhernými výhledy na ostrovy Panarea a Stromboli.

FOŤÁK NA DOVOLENOU Z MEGAPIXELU

Pořiďte si na dovolenou lehkou digitální zrcadlovku, s níž je fotografování zábavné a přitom jednoduché. Natáčejte kvalitní fotky i video a přivezte si ty nejhezčí vzpomínky.

ZÁJEZDY ONLINE 2014

Široká nabídka LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2014 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

NEJNIŽŠÍ CENY HOTELŮ A APARTMÁNŮ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom Copyright © 2007-2012 svetadily.cz, kontakt: info@netmagazines.cz. Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA