Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Anzio

Anzio - informace o letovisku

Anzio patří mezi ty vzácné turistické cíle, které spojují vše v jednom. Přímořské letovisko s antickými vykopávkami, krásnými vilami v různých slozích, mnoho historických domů (například secese). Najdete zde památky na historické bitvy, ale také hodně slavných restaurací s mořskými produkty. Společným rysem oblasti je kombinace moře a kultury, která zaručeně splní turistovi jeho představy.

Jedno z nejstarších měst v Itálii vůbec bylo založeno již před 150 000 lety a svůj největší rozkvět zažilo do 6. st. př. n. l., kdy vlastnilo flotilu a kontrolovalo obchod v této oblasti. Dochovala se řada cenných historických památek. Za pozornost určitě stojí např. věž z 9. - 10. století, kdy sloužila jako obrana proti Saracénům.

V antice zde vznikl přístav, který dal vybudovat císař Nero, ten si zde také postavil velkou reprezentativní vilu. Po pádu římské říše přístav rozrušili Saracéni a již se ho nepodařilo obnovit. Z Anzia se stala rybářská vesnice.

Anzio je dobře známé pro svůj přístav, díky němuž patří k rybářským městům, velmi vyhledávaným turisty. Anzio se také proslavilo kasinem, které bylo v Římě zakázáno. Nyní se v něm konají různé kulturní akce.

Opravdu světová událost se stala na konci 2. světové války – vylodění u Anzia. Americké a britské jednotky se zde vylodily a zaútočily na německou armádu bránící pobřeží. Den D byl stanoven na 21. – 22. ledna 1944, bitva se však protáhla až do května.

Letovisko ležící jihovýchodně od Říma je stejnou měrou závislé na rybaření a turistickém ruchu. Velká část města byla za druhé světové války zničena. Navzdory tomu, že bylo město od základů znovu vybudováno, patří k půvabným a příjemným letoviskům.

Tipy na výlet 

Přibližně 8 km na sever se nachází přírodní rezervace WWF Regional Nature Reserve, kde také uvidíte známou obrannou věž (Tor Caldara) z 16. století. A všude okolo písečné pláže a čisté moře. A ještě navíc spojení s Pontilskými ostrovy umožňuje výlety za překrásnou přírodou a křišťálově čistým mořem. To vše jen kousek od Říma (58 km), Ostia (45 km).

Zajímavé výlety lze uspořádat do jeskyní Nettuno a do vily Nerone.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ VE FRANCII

Pojeďte si užít lyžování a klid v Savojských Alpách! 8 dní skipas, 7 nocí v rezidenci přímo u sjezdovky, doprava komfort. busem. To vše nyní od 6 770 Kč/os

 

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO

Velký okruh po nejzajímavějších místech Středního Východu
včetně výletu do jordánské Petry s poutavým českým výkladem. CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA