Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Civita Castellana

Civita Castellana - informace o městě

Civita Castellana je půvabné městečko, které se nachází v italském regionu Lazio. Historie Civita Castellana poznamenaná archeologickými nálezy z doby bronzové (14. stol. p. K.) a z doby železné (7. stol. p. K), dává pevné důkazy o existenci národa, který se v této oblasti usídlil. Ve městečku Civita Castellana můžete spatřit četné památky, jakými jsou například katedrála Santa Maria di Pozzano z roku 1210, kostel Santa Chiara a národní archeologické muzeum.

Převážně zdánlivě rovinatá krajina sopečného původu z doby aktivní činnosti sopky Vicano (aktivní až před 95 tisíci lety) se nachází v blízkosti hor Cimini. Vychladlá sopečná magma silně ovlivnila zdejší krajinu. Vegetace různých rostlin zarostly údolí vysočiny. Kamenný dub je velice rozšířený ale také okrasný dub, kaštany a jilmy a také dub obrovský. Z dalších jsou to v lehce zvlněné krajině jalovec, planika, vřes, divoká růže a hloh, zatímco ve zbývající oblasti se daří olivovníkům, vinicím, lískovým ořechům a jiným rostlinným kulturám. Civita je proto ideálním místem pro milovníky historie, přírody a relaxace.

Lazio je kraj, který snad nejvíce ovlivnil Evropu a jejím prostřednictvím celý svět. Je to kraj, kde vyrostla římská říše a její kultura, která tvoří základ evropské vzdělanosti. Je to kraj, kde stojí Vatikán, jako centrum křesťanství a sídlo papeže. Původní název regionu zněl Latium. Po celém kraji můžeme dodnes najít stopy dávných národů a kultur. Žili zde Etruskové, latinové, Hernikové a Volskové, válečná tažení sem přivedla Kartagiňce, Vandaly a Byzantince. Proto snad nikoho nepřekvapí, že na každém kroku je lzde možno narazit na bezpočet památek.

Kromě nezapomenutelného Říma s jeho nespočetnými památkami ze všech epoch, kde se středověké kostely tyčí na starobylých bazilikách, doporučujeme k návštěvě dále Anagni, Cerveteri, Ostia, Palestrina, Sperlonga, Targuinia, Terracina, Tivoli, Viterbo nebo jezera Bolsena a Bracciano.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ VE FRANCII

Pojeďte si užít lyžování a klid v Savojských Alpách! 8 dní skipas, 7 nocí v rezidenci přímo u sjezdovky, doprava komfort. busem. To vše nyní od 6 770 Kč/os

 

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO

Velký okruh po nejzajímavějších místech Středního Východu
včetně výletu do jordánské Petry s poutavým českým výkladem. CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA