Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Civita Castellana

Civita Castellana - informace o městě

Civita Castellana je půvabné městečko, které se nachází v italském regionu Lazio. Historie Civita Castellana poznamenaná archeologickými nálezy z doby bronzové (14. stol. p. K.) a z doby železné (7. stol. p. K), dává pevné důkazy o existenci národa, který se v této oblasti usídlil. Ve městečku Civita Castellana můžete spatřit četné památky, jakými jsou například katedrála Santa Maria di Pozzano z roku 1210, kostel Santa Chiara a národní archeologické muzeum.

Převážně zdánlivě rovinatá krajina sopečného původu z doby aktivní činnosti sopky Vicano (aktivní až před 95 tisíci lety) se nachází v blízkosti hor Cimini. Vychladlá sopečná magma silně ovlivnila zdejší krajinu. Vegetace různých rostlin zarostly údolí vysočiny. Kamenný dub je velice rozšířený ale také okrasný dub, kaštany a jilmy a také dub obrovský. Z dalších jsou to v lehce zvlněné krajině jalovec, planika, vřes, divoká růže a hloh, zatímco ve zbývající oblasti se daří olivovníkům, vinicím, lískovým ořechům a jiným rostlinným kulturám. Civita je proto ideálním místem pro milovníky historie, přírody a relaxace.

Lazio je kraj, který snad nejvíce ovlivnil Evropu a jejím prostřednictvím celý svět. Je to kraj, kde vyrostla římská říše a její kultura, která tvoří základ evropské vzdělanosti. Je to kraj, kde stojí Vatikán, jako centrum křesťanství a sídlo papeže. Původní název regionu zněl Latium. Po celém kraji můžeme dodnes najít stopy dávných národů a kultur. Žili zde Etruskové, latinové, Hernikové a Volskové, válečná tažení sem přivedla Kartagiňce, Vandaly a Byzantince. Proto snad nikoho nepřekvapí, že na každém kroku je lzde možno narazit na bezpočet památek.

Kromě nezapomenutelného Říma s jeho nespočetnými památkami ze všech epoch, kde se středověké kostely tyčí na starobylých bazilikách, doporučujeme k návštěvě dále Anagni, Cerveteri, Ostia, Palestrina, Sperlonga, Targuinia, Terracina, Tivoli, Viterbo nebo jezera Bolsena a Bracciano.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do SAE

Poznejte Spojené Arabské Emiráty - Dubaj, Abu Dhabí, Šardžá a užijte si pohyb v plážovém resortu. S polopenzí, českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA