Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Gaeta

Gaeta - informace o městě

Město Gaeta leží na jižním mysu čnícího do Gaetského zálivu na samém jihu oblasti Lazio mezi Římem a Neapolí (ale blíže k Neapoli). Nad městem se tyčí hora Monte Orlando. Gaeta najdete ve stejnojmenné zátoce na pobřežním úseku jmenovaném Riviera di Ulisse s dlouhou historií. V předhůří, které je téměř zcela obklopené mořem je Parco Urbano di Monte Orlando. Zbývající městská část se táhne podél středověkých silnic s velkým hradem, stavbami z římské doby, historickými kostely a mnoha plážemi.

Vergilius tvrdí, že Gaeta byla pojmenována po Aeneově kojné Caietě, jež zde byla údajně pohřbena. Město leží na jižním mysu vybíhajícím do Gaetského zálivu na úpatí Monte Orlando, na jejímž vrcholu stojí mauzoleum Caesarova velitele Planca.

Staré historické město má pěkné památky, mezi nimiž má nejvýraznější místo velký aragonský hrad. Další zajímavostí je dóm a jeho pozdně románská zvonice, jejíž střecha je pokrytá barevnými keramickými taškami. Přímo u vody stojí kostelík San Giovanni a Mare (Svatý Jan u moře) z 10. století s freskami a kopulí. Jeho podlaha se svažuje, takže když přijde velká voda, snadno opět vyteče ven.

Město Gaeta je propojené moderní čtvrtí s přímořským letoviskem jménem Serapo. Od Gaety se táhnou nekončící písčité pláže na sever až do parku Nazionale del Circeo. Pláže zde často lemují kopce a skaliska. Několik kilometrů na sever od Galety podél pobřeží se nachází další přímořská města-letoviska - Sperlonga a Terracina.

Podél pobřeží se můžete vypravit na procházku do 6 km vzdálené Formie, na jejímž kraji se nachází Ciceronova hrobka.

Tip na výlet 

Pronájem plachetnice vám usnadní poznat přírodní krásy lokalit v blízkosti Gaety:
• ostrov Ischia - marina Sant Angelo, lze navštívit termální lázně a Aphrodites Garden, zátoka Iscitana a návštěva Carta Romana
• ostrov Palmarola
• ostrov Zannone
• ostrov Ponza
• ostrov Procida - marina Casamicciola a Chiaiolella
• ostrov Capri - marína Piccola, lemována překrásnými skálami a marína Grande
• zátoka Positano - na pobřeží Itálie v blízkosti mariny Amalfi, odkud můžete navštívit nejmenší vesnici v Evropě Atrani
• ostrov Ventotene - marina Roman, hodně pláží, výborné koupání, římské ruiny

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

TERMÁLNÍ OSTROV ISCHIA 2017

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8, 10, 12, 15-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 5.790 Kč.

 

Krásy Izraele, Palestiny a Jordánska

Pojeďte s CK TILIA na velký okruh po nejzajímavějších místech Středního Východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně
Sleva 1000 Kč pro rezervace do 31. 10. 2017

ZÁJEZDY ONLINE 2017

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA