Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Lago di Bolsena

Lago di Bolsena - informace o jezeře

Lago di Bolsena leží mezi vinicemi a olivovými háji na severu provincie Latinum. Se svými 114 km2 je pátým největším jezerem vulkanického původu v celé Evropě. Dva bývalé vulkány vyčnívají nad vodní hladinou jako malé ostrovy - Bisentina a Martana. Vytvořily se podvodními erupcemi následujícími po úvodním zhroucení kaldery (sopky Vulsini). Tato sopka je od r. 104 př. n. l. nečinná.

Jezero Lago di Bolsena je obklopeno panoramatickou cestou, která spojuje městečka lemující jezero. Jezero Bolseno zve ke krásnému koupání, slunění, vyjížďkám na člunu, ale také k poznávání historicky zajímavých míst v okolí. Jezero Bolsena dosahuje max. hloubky 146 m a leží v nadmořské výšce 305 m n. m.

Pokud budete v blízkosti jezera Bolsena, navštivte také stejnojmenné středověké městečko. Hrad ze 14. st. v sobě skrývá muzeum s pozůstatky etruské a římské civilizace. Kostel San Francesco ze 14. st. dnes slouží jako malá galerie nebo koncertní sál.

Románský kostel Santa Cristina z 11. st. je schován za renesanční fasádou. Kristina, dcera římského prefekta, se stala křesťankou, a proto byla přivázána ke kameni a vhozena do jezera. Tehdy kámen vyplul a zachránil jí život, přesto však byla dále týrána a zemřela ve 12 letech. Kámen s otiskem jejích nohou je součástí oltáře v kapli Capella dei Miracoli. Kaple dostala název podle zázraku, který se zde stal při jedné mši v roce 1263. Zdejší kněz zapochyboval o přeměně Kristova těla v chléb a víno a vzápětí začala stékat z hostie na oltářní plátno krev. Přilehlá Grotta di Santa Cristina byla součástí raně křesťanských katakomb.

Tipy na výlet 

Vyhledávaným místem turistů i zahraničních umělců je vesnice Civita di Bagnoreggio známá jako „umírající město“. Lidé toto místo opouštějí kvůli skalní erozi již od 16. stol.

Nedaleko od největšího italského kráterového jezera Lago di Bolsena se nachází vesnice Bagnaia. Od 12. století zde byla honitba, která sloužila především církevním statkům nedalekého Viterba. Na konci 15. století zde kardinál Raffaele Riario začal budovat venkovský palác v manýristickém slohu. Stavbu se zahradami dokončil jeho synovec Ottaviano Riario.

Vlakem do Říma - může být polodenní prohlídka Říma s průvodcem s návštěvou náměstí a chrámu Sv. Petra. Kromě toho je možné vidět Andělský hrad, Koloseum, Forum Romanum a mnoho dalšího.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ VE FRANCII

Pojeďte si užít lyžování a klid v Savojských Alpách! 8 dní skipas, 7 nocí v rezidenci přímo u sjezdovky, doprava komfort. busem. To vše nyní od 6 770 Kč/os

 

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO

Velký okruh po nejzajímavějších místech Středního Východu
včetně výletu do jordánské Petry s poutavým českým výkladem. CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA