Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Lido di Ostia

Lido di Ostia - informace o letovisku

Lido di Ostia je přímořské středisko s dlouhou pláží ležící nejblíže Římu. Pokud jste tedy na návštěvě Říma a zatoužíte po moři, bude pro Vás Lido di Ostia nejlepší volba. Většina pláží je placených, ale jsou zde i veřejné pláže zdarma. Pláže jsou písčité a dno se svažuje pozvolna. Lido di Ostia nabízí nejen pěkné koupání, ale i pohodlné spojení s Římem. Řím je s letoviskem Lido di Ostia spojen železniční tratí, která představuje velmi praktický, rychlý a levný prostředek k cestě za zážitky a četnými historickými památkami.

Někdy bývá Lido di Ostia mylně zaměňováno s Ostia Antica – druhou částí města Ostia (nedalekou archeologickou oblastí). Ostia Antica však leží na lince železniční traťě Lido di Ostia - Řím a rozhodně se vyplatí zde vystoupit a prohlídnout si zdejší zajímavosti. Archeologické naleziště Ostia Antica patří mezi nejvýznamnější, proto pokud vás zajímá historie a antika, neměli byste si nechat ujít příležitost zajet se do Ostie podívat.

Pokud vystoupíte z vlaku v zastávce Ostia Antica (5 km od moře), můžete navštívit areál vykopávek (rozvalin) antického města (přístavu). Protože se dobře zachovaly celé ulice a části domů, můžete si udělat představu, jak vypadala antická města. Decumanus Maximus (hlavní ulice) vede přes forum, kde naleznete chrám Kapitol, lázně, obchody a dále například zrekonstruované divadlo, kde se dnes konají koncerty pod širým nebem. Velmi známý je tzv. Dianin dům, činžovní několikapatrový dům velikosti městského bloku, v jakých bydlela většina obyvatel antické Ostie i Říma.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do SAE

Poznejte Spojené Arabské Emiráty - Dubaj, Abu Dhabí, Šardžá a užijte si pohyb v plážovém resortu. S polopenzí, českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA