Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Palestrina

Palestrina - informace o městě

Osmnáctitisícové město Palestrina ležící asi 40 km východně od Říma, se rozkládá na terasách po dřívějším obrovském chrámu bohyně Fortuny Primigenie, "matky všech bohů". V chrámu z 8. století před Kristem fungovala jedna z největších věštíren starověku.

Palestrina je historické město, které leží ve vnitrozemí Itálie v regionu Lazio a je krásně posazeno na úpatí hory ve výšce 450 m n. m. Palestrina nabízí mnoho historických památek a díky nedaleko vzdáleného hlavního města Itálie - Říma je ideálním místem pro ty, kteří chtějí poznat krásy tohoto italského velkoměsta.

Jak ale vlastně vypadá (či vypadala) svatyně Palestrina? Skládá se z teras, ramp, kolonád a schodišť. Svatyně se rozkládala podél osy stoupající do kopce, jednotlivé terasy jedna nad druhou byly propojené schodišti a rampami. Na jednotlivých terasách se pak nacházely kolonády a jednotlivé další stavby.

Terasy svatyně, které se povětšinou zachovaly, vedou nahoru na kopec, kde stojí velký palác Palazzo Barberini, před nímž tam stával kruhový chrám. Z vrcholu kopce (ještě nad palácem Berberini) lze vidět až k Římu. V paláci dnes sídlí Muzeo Nazionale Archeologico, mezi jehož velmi známé exponáty patří například mozaika z 1. století před Kristem, na které je znázorněn Nil při rozvodnění.

Z Palestriny také pochází slavný skladatel sakrální hudby G. P. Palestrina, jenž žil v 16. století a leží pohřben v Římě v chrámu sv. Petra. Ve svém rodišti má alespoň mramorovou sochu.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH LEVNĚ

Pojeďte si užít lyžování a klid v Savojských Alpách! 8 dní skipas, 7 nocí v rezidenci přímo u sjezdovky, doprava komfort. busem. To vše nyní od 6 770 Kč/os

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA