Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Rocca di Papa

Rocca di Papa - informace o městě

Rocca di Papa je město ležící v Itálii na severním úpatí Monte Cavo v italském pohoří Colli Alabni uprostřed krásných lesů v kraji a provincii římské. Je to oblíbené letní sídlo římského obyvatelstva. Rocca di Papa byla první světská država Papežské stolice. V minulosti byla Rocca di Papa náboženským a politickým útočištěm Římanů a dodnes se zde konají náboženské konference.

Ve středověku zde nechal Vatikán postavit pevnost, kolem které postupně vznikla celá obec Rocca di Papa. Nedaleko vzdálená metropole Řím (30 km) dodává městečku na atraktivitě, neboť zde můžete prožít v klidu svou dovolenou a přitom být poblíž na památky velmi bohatému velkoměstu. Domky v Rocca di Papa vypadají, jako by byly doslova přilepeny na strmém svahu hory a vytváří tak městu neobvyklý šarm. Z Rocca di Papa by bylo hříchem nenavštívit hlavní město Itálie - Řím.

Tipy na výlet

Pamětihodnosti Říma a Vatikánu - Andělský hrad, původně antické mauzoleum císaře Hadriána, později přestavěné na pevnost, která sloužila především k ochraně papežů, chrám sv. Petra - ústřední svatostánek křesťanského světa, Vatikánská muzea, patřící mezi nejbohatší muzea na světě. Sixtinská kaple, Raffaelovy pokoje, původní etruské umění, skvosty z doby antiky, mistři středověké malby atd., bazilika sv. Pavla za hradbami – uvidíte zde původní křesťanské mozaiky a krásnou rajskou zahradu.

Rocca di Papa – procházka k vyhlídce na malebné horské městečko, průjezd romantickými Albánskými pahorky s výhledy na jezero Albáno a letní sídlo papeže San Gandolfo, Hadriánova vila - rozsáhlý komplex monumentálního antického sídla císaře Hadriána s ukázkou původních císařských sbírek řeckého a římského antického umění.

Zajímavost

Zakladatelka Hnutí fokoláre Chiara Lubichová zemřela 14. 3. 2008 nad ránem ve věku 88 let ve svém domě v Rocca di Papa v Římě. Pohřeb Chiary Lubichové se konal 18. 3. 2008 v bazilice sv. Pavla za hradbami v Římě. Hlavním celebrantem byl kardinál Tarcisio Bertone, státní sekretář Vatikánu. Chiara Lubichová byla pochována v mezinárodním centru Hnutí fokoláre v Rocca di Papa nedaleko Říma.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

VÁNOCE A SILVESTR V ALPÁCH

Zažíjte Vánoce nebo Silvestr na horách. Francie, Savojské Alpy - 8-denní SKIPASS, ubytování v rezidenci u sjezdovky, doprava - vše od 7 700 Kč za osobu. 

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA