Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Sperlonga

Sperlonga - informace o letovisku

Sperlonga představuje oblíbené výletní a rekreační místo. Letovisko leží mezi malebnými městy Terracina a Gaeta. Staré město se vypíná na skalnatém útesu nad mořem. Toto centrum je plné úzkých starých uliček, domů a náměstí. Z některých částí se otevírá výhled na moře. A okolo města, podél moře – pláže, kam až oko dohlédne.

Dnes zde objevíte bezpočet barů, restaurací a butiků. Nová část města leží dole na břehu moře. Do oblasti kolem Sperlongy se v horkých letních měsících uchylovali staří Římané. Na pobřeží si stavěli vily a v nedalekých útesech upravovali přírodní jeskyně, aby v nich mohli hodovat a odpočívat. Vidět můžete i zachovanou vodní nádrž, v níž se za Tiberiovy vlády chovaly ryby.

V roce 1957 byly při vykopávkách v rozlehlém komplexu přepychové Tiberiovy vily (asi kilometr od jižního okraje města) v obrovské, z moře přístupné jeskyni odhaleny jedinečné helénistické sochy z 2. století před Kristem. Předpokládá se, že sochy inspirované příběhy z Homérovy Odyssey, vytesal tentýž umělec z Rhodu (kde císař Tiberius žil), jenž ztvárnil Laokoona. Spolu s dalšími nálezy je vystavuje Museo Archeologico Nazionale v archeologické zóně (Zona Archeologica, Via Flacca).

Tipy na výlety 

Oblast Sperlonga (asi 100 km od Říma) je nazýván také jako „lezecký ráj“. Lezení je všude okolo úžasné na pláži přímo u moře, v jeskyni  nebo ve stráni, každý si vybere (spousty cest až do stupně 7b). Je možné vyzkoušet i vedlejší lezecké oblasti u městečka Gaeta, které určitě stojí za návštěvu.

Výlety lze pořádat do Říma, Neapole (asi 100 km), Paestum a na ostrov Ponza (lodní doprava z Formia a Terraccina).

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ VE FRANCII

Pojeďte si užít lyžování a klid v Savojských Alpách! 8 dní skipas, 7 nocí v rezidenci přímo u sjezdovky, doprava komfort. busem. To vše nyní od 6 770 Kč/os

 

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO

Velký okruh po nejzajímavějších místech Středního Východu
včetně výletu do jordánské Petry s poutavým českým výkladem. CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA