Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Bonassola

Bonassola je malé městečko na Ligurském Levante - v provincii La Spezia. Nachází se mezi městečky Deiva Marina a Levanto. Bonassola leží na sever od Cinque Terre a bezprostředně navazuje na tuto přírodní rezervaci a je také díky své nepřístupnosti z pevniny jednou z nejméně turisticky zatížených oblastí.

Je to mimořádně krásná a romantická část Ligurie, kde je jen málo hotelů a rezidencí, a proto si zachovává svůj původní ráz. Převážně skalnaté pobřeží se střídá s překrásnými oblázkovými plážemi. Dodnes zde vinaři pěstují vinnou révu na prudkých svazích bez využití jakékoli mechanizace, vše jako dříve – ručně.

Cinqueterre je pokládáno za jedno z nejexkluzivnějších a nejzachovalejších (co se týče neporušené původní krajiny) míst v Itálii. Tato oblast je přírodní chráněnou rezervací a je nazvaná podle pěti měst, které byly kvůli vysokým útesům dříve dostupně jen z moře. Cinque (pět) měst – Riomaggiore, Manarola, Corniglia, Vernazza a Monterosso daly název této oblasti s úchvatnými scenériemi. Oblast je propojená vláčkem, kterým můžete tato místa navštívit.

Levantská riviéra je spíš hornatá. V okolí přímořské vesnice Lavagna jsou dokonce vidět zasněžené vrcholky hor. Dalším lákavým cílem je "modrá stezka" (Sentiero Azzurro), která vede 5 městy a nachází se v již zmiňovaných Cinque Terre. Cesta vede kopci i pobřežím a nikdy neztratíte okouzlující pohled na moře.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ VE FRANCII

Pojeďte si užít lyžování a klid v Savojských Alpách! 8 dní skipas, 7 nocí v rezidenci přímo u sjezdovky, doprava komfort. busem. To vše nyní od 6 770 Kč/os

 

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO

Velký okruh po nejzajímavějších místech Středního Východu
včetně výletu do jordánské Petry s poutavým českým výkladem. CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA