Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Camogli

Camogli je malebné rybářské městečko nacházející se na nádherném pobřežním pásu zvaném "Riviera Levante", která je lemovaná převážně oblázkovými plážemi s průzračným mořem. Rybářský přístav Camogli je zajímavé místo na kraji poloostrova Portofino, s dobrým podnebím, vzdálený asi 23 km od Janova.

Ve městě Camogli naleznete mnoho restaurací, kde můžete ochutnávat pravé italské speciality. Příkrými uličkami vystoupáte až na jižní výběžek, kde stojí nádherný středověký hrad Castello della Dragonara, kde můžete spatřit akvárium Acquario Tirrenico s mořskými živočichy. Dodnes si Camogli dokázalo zachovat svůj šarm díky oprýskaným podloubím a turisty láká svou malebností i příjemnou atmosférou.

Z Camogli vyjíždějí trajekty k letoviskům, jakými jsou např. Portofino, Recca nebo Janov. Camogli v roce 1884 navštívil například i spisovatel Charles Dickens, v té době však bylo Camogli drsné přístavní město, jehož charakter se postupně měnil. Přístav Camogli, který si dokázal zachovat svůj původní ráz, je dosud pro svou panoramatickou polohu oblíbeným námětem pohlednic místních malířů. Dovolenou v Camogli ocení ti, kteří mají rádi přírodu a chtějí být v překrásném prostředí stranou od rušných letovisek.

Tip na výlet
Lákavým cílem výletů je "modrá stezka" (Sentiero Azzurro), která vede 5 městy a nachází se v Cinque Terre. Cesta vede kopci i pobřežím a nikdy neztratíte okouzlující pohled na moře.

Tradičním turistickým místem je Rapallo, ale bohužel si tu neužijete příliš mnoho pláží. V této části riviéry jsou pláže trochu exotičtější, protože zde můžete najít mnohé útesy obývané nejrůznějšími druhy korálů. Modrou vlajku získaly Chiavari, Lavagna, Moneglia a Lerici.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ VE FRANCII

Pojeďte si užít lyžování a klid v Savojských Alpách! 8 dní skipas, 7 nocí v rezidenci přímo u sjezdovky, doprava komfort. busem. To vše nyní od 6 770 Kč/os

 

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO

Velký okruh po nejzajímavějších místech Středního Východu
včetně výletu do jordánské Petry s poutavým českým výkladem. CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA